Tegoroczny blok targowy, na który złożą się Meble Polska, Home Decor i arena Design, ma w tym roku odwiedzić 25 tys. profesjonalnych zwiedzających z ponad 50 krajów. Fot. MTP

Tegoroczny blok targowy, na który złożą się Meble Polska, Home Decor i arena Design, ma w tym roku odwiedzić 25 tys. profesjonalnych zwiedzających z ponad 50 krajów. Fot. MTP

  • Autor: mg
  • 01 marz 2018 10:28 (aktualizacja: 01 marz 2018 12:13)

Targi "Meble Polska 2018" - czołowi polscy meblarze spotkają się w Poznaniu

Ponad 1.300 marek i 12 pawilonów o powierzchni blisko 70 tys. m2 – tak wyglądać będą największe w Polsce targi meblowe, których najbliższa edycja odbędzie się w Poznaniu 6-9 marca br.

Szacuje się, że blok targów „Meble Polska”, „Home Decor” i „arena Design” odwiedzi 25 tys. profesjonalnych zwiedzających z ponad 50 krajów.

„Meble Polska” to największa i najbardziej kompleksowa prezentacja oferty polskiego przemysłu meblarskiego. Wśród wystawców tegorocznego wydarzenia znajdą się wszyscy najważniejsi krajowi producenci i eksporterzy mebli.

Z roku na rok oferta poznańskich targów meblowych jest coraz bardziej urozmaicona. Obok mebli z płyty meblowej, na stoiskach można będzie zobaczyć także wiele ciekawych kolekcji z litego drewna i inne meble klasy premium. Wiele wzorniczych perełek znajdzie się w dużej prezentacji mebli tapicerowanych. Ekspozycję uzupełni bogata oferta materacy, w których produkcji Polska jest jednym ze światowych liderów.

Drugim filarem poznańskiego wydarzenia są również stricte biznesowe Targi Wnętrz „Home Decor”, podczas których prezentowane są najważniejsze trendy w dekoracjach i wyposażeniu wnętrz. Edycja 2018 będzie dwukrotnie większa niż wystawa z roku 2015. Oprócz wielu znanych producentów dekoracji, na „Home Decor” będzie obecna silna reprezentacja marek oświetleniowych i związanych z wyposażeniem kuchni i łazienki. Tradycyjnie trendy na kolejny sezon zaprezentują także producenci tkanin. Swój autorski projekt przygotują projektantki, stylistki, blogerki wnętrzarskie, które zaaranżują przestrzeń „Bloggers Zone”. 

Nieodłącznym elementem poznańskich targów jest „arena Design”. W 2018 roku odbędzie się już 10. edycja tego wydarzenia, które promuje innowacyjne wzornictwo oraz tworzy przestrzeń do współpracy między projektantami i producentami. Przez dekadę jego powierzchnia wystawiennicza zwiększyła się czterokrotnie, z roku na rok rosła też liczba wystawców i zwiedzających. Stałym elementem wydarzenia jest konkurs „Top Design Award”, w którym nagradzane są produkty odznaczające się wysoką jakością wzorniczą. Ważną częścią programu „areny Design” stały się także spotkania ze światowymi projektantami. Gośćmi wydarzenia byli już: Nipa Doshi ze studia Doshi Levien, Inga Sempé, Edward Barber ze Studia Barber & Osgerby, Brodie Neill, Sander Mulder, grupa projektowa Front Design – Sofia Lagerkvist, Charlotte von der Lancken, Anna Lindgren, Francois Azambourg, Werner Aisslinger czy Karim Rashid. Jubileuszową edycję wydarzenia zainauguruje duet – Patrice Bert i Christian Werner. Obaj współpracują z francuską marką Ligne Roset.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ