• 27 gru 2013 18:02

Targi "Meble" w Europie

"Nowe rynki, nowe perspektywy" - to motto Międzynarodowych Targów Poznańskich na rok 2004. Już w maju można się będzie przekonać, jakie dla branży meblowej ma dziś znaczenie największa krajowa impreza targowa.

23. edycję Targów Mebli, Akcesoriów i Wyposażenia Wnętrz "Meble 2004", podobnie jak "Dremę", w tym roku można będzie odwiedzić w dniach 11-14 maja. Towarzyszyć im będą "Domexpo" i "Kuchnia", odbywająca się w cyklu 2-letnim, na przemian z targami "Biuro". W tym roku będzie to 2. edycja imprezy.

Organizatorzy na stronie internetowej targów informują, że imprezom będzie towarzyszył bogaty program wydarzeń dodatkowych. Złożą się nań niego m.in. wystawy specjalne "Poznańskie Premiery" i "Kolory Kuchni", prezentacje ofert wystawców w formie pokazów specjalnych, prelekcje i warsztaty dla kupców meblowych na temat technologii budowania mebla, różnych technik sprzedaży, form finansowania obrotu meblami. W ostatnim dniu targów ma być też zorganizowany festyn adresowany do szerokiej publiczności.

Nie bez powodu "Meble" są reklamowane przez organizatorów, jako największa tego typu impreza w Polsce i Europie Środkowej, którą odwiedzają przedstawiciele grup kupieckich z Polski i z zagranicy, handlowcy ze sklepów meblowych i sieci handlowych, architekci wnętrz, designerzy i klienci finalni. MTP podkreślają też, że chcą nadać targom nowy wymiar wynikający z wejścia Polski do Unii Europejskiej.

O związanych z tym faktem szansach i zagrożeniach dla imprez branżowych w Poznaniu pisaliśmy w raporcie targowym opublikowanym w ubiegłorocznym, grudniowym wydaniu "Mebli Plus". Zagrożeniem są od lat malejące parametry wystawiennicze: liczba wystawców i zwiedzających oraz mniejsza powierzchnia wystawiennicza. Ważne są też zmiany w ocenie skuteczności targów jako narzędzia marketingowego. Firmy, które chcą mieć lepszy kontakt z klientem finalnym, coraz częściej decydują się na udział w imprezach regionalnych. Ci, którzy eksportują wolą zainwestować w wystawy zagraniczne. Jaka będzie rola Poznania, jako centrum wystawienniczego, w Unii? Weryfikacji dokonają wystawcy i zwiedzający. Zanim to nastąpi poprosiliśmy przedstawicieli branży meblowej o opinię na temat aktualnego znaczenia majowych targów "Meble".

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ