Prostota form i naturalne materiały to motywy przewodnie targów w Sztokholmie. Fot. Stockholmsmässan

Prostota form i naturalne materiały to motywy przewodnie targów w Sztokholmie. Fot. Stockholmsmässan

  • Autor: bm
  • 26 lut 2019 19:02 (aktualizacja: 27 lut 2019 14:52)

Targi meblowe w Sztokholmie – pod znakiem drewna

Drewno i inne naturalne materiały były motywem przewodnim tegorocznej edycji Stockholm Furniture& Light Fair. Szwedzka impreza to prawdziwy barometr trendów w meblarstwie – wiodących na rynkach skandynawskich i nie tylko.

Targi Stockholm Furniture & Light Fair z roku na rok rozwijają się i umacniają swoją pozycję najważniejszego na świecie wydarzenia promującego skandynawskie wzornictwo i będącego platformą kontaktów biznesowych dla producentów i dystrybutorów z różnych krajów. Odsetek wizyt międzynarodowych wyniósł w tym roku 31,5%, co stanowi wzrost o 0,5% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Goście przyjechali z 99 różnych krajów, najwięcej z Norwegii, Finlandii, Danii i Wielkiej Brytanii.

Skandynawski = naturalny

"Dobrze jest widzieć, że nadal rozwijamy się w międzynarodowym wzornictwie. Jesteśmy również bardzo zadowoleni z wszystkich pozytywnych sygnałów, które otrzymaliśmy od krajowych i zagranicznych gości i wystawców. Wielu komentowało wysoki poziom jakości produktów prezentowanych na targach oraz otwartą i przyjemną atmosferę. Targi w Sztokholmie to miejsce spotkań biznesowych, ale pełnimy także ważną funkcję społeczną. Nasze starania o ustanowienie Sztokholmskiego Tygodnia Designu przyniosły fantastyczne rezultaty. W tym roku w ramach Stockholm Design Week odbyło się ponad 400 wydarzeń." - mówi Cecilia Nyberg, kierownik projektu w Stockholm Furniture & Light Fair oraz Stockholm Design Week.

Tegoroczne targi Stockholm Furniture & Light upłynęły pod znakiem drewna i typowo skandynawskiej stylistyki. Królowały prostota form i funkcjonalność, naturalne, jasne kolory i wzornictwo nawiązujące do natury. Nie zabrakło pola do popisu dla młodych, eksperymentujących projektantów, dla których przeznaczono przestrzeń zwaną Greenhouse. W wydarzeniu wzięło udział 37 projektantów/grup projektowych i 29 szkół projektowych z 20 krajów. Ciekawym pomysłem było też stworzenie przestrzeni Design Bar, będącej połączeniem wystawy i najwyższej klasy restauracji.

Domowy klimat i ekomateriały

Jak co roku w Sztokholmie nie zabrakło polskich firm, zainteresowanych rynkiem skandynawskim. Dla Grupy Nowy Styl udział w Stockholm Furniture & Light Fair miał się przyczynić do zwiększenia rozpoznawalności produktów z wyższej półki, przeznaczonych głównie na rynek projektowy. Jak tłumaczył Roman Przybylski, Członek Zarządu oraz Dyrektor Handlowy w Grupie Nowy Styl, w tym celu firma dostosowała ofertę do potrzeb regionu. Postawiono na naturalne materiały (drewno, filc) oraz wzornictwo nawiązujące do designu skandynawskiego. Zgodnie z trendami zaprojektowane zostało także stoisko – do jego aranżacji użyto m.in. dużo drewna oraz dodatki tworzące ciepły, domowy klimat (home-office design). Bardzo dobrze sprawdziło się zaprojektowane z myślą o rynku skandynawskim krzesło „Viden”. – Wygląd i charakter krzesła idealnie odpowiadają potrzebom Skandynawów. Dodatkowym atutem jest jego rozsądna cena, dzięki czemu stanowi ono bardzo ciekawą propozycję – relacjonuje Agata Zawiślak, Export Sales Manager w Grupie Nowy Styl. – Dużym zainteresowaniem cieszyło się także drugie z krzeseł – Xilium – chwalone za znakomitą ergonomię, którą zapewniają zaawansowane technologicznie rozwiązania typu duo back oraz x-move – dodaje.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ