Targi Sofab 2017

Targi Sofab 2017

  • Autor: bm
  • 14 wrz 2017 08:48 (aktualizacja: 18 wrz 2017 22:06)

Targi Sofab 2017 - w stronę automatyzacji produkcji

Na tegorocznej edycji Międzynarodowych Targach Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych Sofab, wśród wystawców znalazły się firmy z 6 krajów i terytoriów: Chin, Francji, Holandii, Polski, Tajwanu i Włoch. Pokazano jednak nie tylko materiały, ale także bogatą ofertę maszyn do produkcji tapicerki.

Na targach Sofab nie zabrakło wystawców prezentujących tkaniny do produkcji mebli tapicerowanych - swoją ofertę pokazały m. in. Davis, PIK Collection, Fabb czy Sic, pojawiło się też sporo firm zagranicznych, szczególnie tureckich, które przyjechały do Poznania w ramach specjalnej misji dofinansowanej przez władze w Ankarze. Największy jednak nacisk tegorocznej edycji został położony na technologie dla przemysłu meblarskiego. W dużej części jednego z pawilonów zaprezentowano nowe, bardziej wydajne maszyny i narzędzia do produkcji mebli tapicerowanych. Największą uwagę zwracały cuttery do cięcia tkanin i skór.

"Cieszy nas, że w miarę rozwoju targów Sofab zmienia się struktura ich ekspozycji. Jeszcze niedawno w pawilonie dominowały tkaniny. Dziś jest to tylko fragment wystawy. Coraz więcej jest wystawców oferujących wszelkie inne komponenty, akcesoria, jak i specjalistyczne maszyny i narzędzia potrzebne do produkcji mebli tapicerowanych. Widać ponadto, że impreza ta ma spory potencjał rozwoju. W końcu w produkcji mebli tapicerowanych Polska jest jednym ze światowych liderów" – wyjaśnia dyrektor targów Furnica i Sofab Józef Szyszka.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ