Targi Interzum w Kolonii. Fot. Koelnmesse

Targi Interzum w Kolonii. Fot. Koelnmesse

  • Autor: mg
  • 12 maj 2017 09:40 (aktualizacja: 12 maj 2017 09:50)

Tegoroczne targi "Interzum" będą rekordowe

Tegoroczne targi „Interzum”, które odbędą się w Kolonii w dniach 16-19 maja br., będą rekordowe zarówno pod względem liczby wystawców i zwiedzających, jak również ilości wydarzeń towarzyszących głównej imprezie. To największe międzynarodowe wydarzenie skierowane do dostawców dla przemysłu meblarskiego.

Uroczysta ceremonia otwarcia targów „Interzum” odbędzie się 15 maja, natomiast część ekspozycyjna będzie udostępniona zwiedzającym przez 4 kolejne dni – od 16 do 19 maja. W tym roku – jak informuje Koelnmesse, organizator targów „Interzum” – w wydarzeniu weźmie udział rekordowa liczba wystawców. Wszystko również wskazuje, że pobity zostanie rekord zwiedzających, ustanowiony podczas poprzedniej edycji.

 Już nie możemy się doczekać powitania gości z całego świata w Kolonii – mówi Arne Petersen, wiceprezes ds. targów w Koelnmesse. Dzięki „Interzumowi” stworzyliśmy wiodące międzynarodowe targi, które w pełni zasługują na to miano. Nigdzie indziej na świecie nie jest oferowana tak szeroka gama produktów, usług i koncepcji. Nigdzie indziej na świecie nie znajdziecie tak obszernego przeglądu trendów w branży dostawców.

W tym roku w Kolonii pojawi się ponad 1.730 wystawców, którzy zajmą 10 pawilonów i łączną powierzchnię wystawienniczą liczącą 185 tys. m2. Organizatorzy spodziewają się zwiedzających z ok. 150 różnych krajów z całego świata. Wśród nich będę między innymi przedstawiciele dynamicznie rozwijających się gospodarczo rynków azjatyckich– Indonezji, Malezji i Singapuru, a także USA, Kanady, Rosji, Chin i większości krajów europejskich.

Plan tegorocznych targów „Interzum” został nieznacznie zmodyfikowany, aby zapewnić miejsce dla dodatkowych wystawców, ale udało się zachować sprawdzony już od lat podział na trzy segmenty produktowe: „Materials & Nature”, w ramach którego prezentowane są materiały i półfabrykaty do produkcji meblarskiej; „Function & Components”, gdzie znajdą się wszystkie niezbędne elementy współczesnego wzornictwa meblarskiego, a więc przede wszystkim okucia i akcesoria; wreszcie – „Textile & Machinery”, gdzie można będzie obejrzeć materiały tapicerskie, tkaniny i skóry oraz związane z nimi maszyny wykorzystywane w procesach produkcyjnych.

 Oprócz oferty wystawców, znakiem rozpoznawczym targów „Interzum” jest duża liczba imprez towarzyszących. Warsztaty poświęcone innowacyjnym materiałom drewnopochodnym, organizowane przez Stowarzyszenie Niemieckiego Przemysłu Drzewnego (VHI), ceremonia wręczenia nagród w konkursie targów „Interzum”, poświęcona wzornictwu przemysłowemu konferencja „Industrial Design Days”, rozstrzygnięcie konkursu projektowego skierowanego do studentów i absolwentów akademii wzorniczych, a także kongres „Upcycling and Sustainable Material Cycles”, w trakcie którego dr Sascha Peters i eksperci z branży dostarczą szczegółowych informacji na temat upcyclingu i jego wykorzystania w przemyśle meblarskim – to tylko niektóre z nich.

Cieszę się, że mogę zaprezentować tak ekscytujące targi wszystkim naszym międzynarodowym gościom. Ich atrakcyjność wynika także z programu wydarzeń – mówi Arne Petersen. I dodaje: Specjalne wystawy na tzw. piazzas działają jako platformy inspiracji i wymiany doświadczeń, a kongresy są szczególnymi atrakcjami. Prezentują wyjątkowo ekscytujące pomysły na większą skalę i dają uczestnikom podgląd na temat przyszłych rozwiązań.

To wszystko sprawia, że zwiedzenie najważniejszych ekspozycji i uczestnictwo w wydarzeniach towarzyszących wymaga sporo czasu.

Zalecamy co najmniej dwa dni – mówi Katharina C. Hamma, dyrektor ds. operacyjnych w Koelnmesse. Ale każdy dodatkowy wygospodarowany dzień jest tego wart. Nawet goście, którzy spędzają wszystkie dni na targach „Interzum”, nie będą w stanie zobaczyć wszystkiego. Kluczowe znaczenie ma planowanie. Organizatorzy targów zalecają, aby odwiedzający sprawdzali, co chcą zobaczyć jeszcze przed imprezą.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ