Sits. Fot. Mat. prasowe Koelnmesse

Sits. Fot. Mat. prasowe Koelnmesse

  • Autor: bm
  • 30 sty 2019 09:55

To była rekordowa edycja targów IMM Cologne i Living Kitchen 2019

Znaczący wzrost liczby odwiedzających spoza Niemiec, rosnąca popularność dni otwartych, udział przedstawicieli dużych sieci handlowych - to najważniejsze atuty tegorocznej edycji połączonych targów IMM Cologne i LivingKitchen, jakie w podsumowaniu wymieniają organizatorzy.

Wstępne wyniki dotyczące targowej frekwencji na IMM 2019 i LivingKitchen 2019 to 150 000 odwiedzających ze 145 krajów. Wyniki te pokazują po raz kolejny, że Kolonia jest miejscem dla globalnego świata projektowania wnętrz, a ostatnie siedem dni pokazało wyraźnie, że to tutaj, w Kolonii, branża wyznacza kierunki na nadchodzący rok - powiedział Gerald Böse, Prezes Koelnmesse.

Jan Kurth, dyrektor generalny Verband der Deutschen Möbelindustrie (Stowarzyszenie Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego, VDM), powiedział: Po trudnym roku 2018 ta edycja IMM Cologne była wyjątkowym wydarzeniem. Branża jest bardzo zadowolona, a to najważniejsze.

Ten rok przyniósł dla targów znaczny wzrost liczby odwiedzających handlowców - m. in. z Chin (o 23 procent), Ameryki Północnej (o 15 procent) i Ameryki Południowej, gdzie odnotowano wzrost o 29 procent. Przyjechało też więcej profesjonalistów z Grecji (wzrost o 31 procent), Irlandii (o 30 procent) i Portugalii (o 31 procent). Liczba osób z Hiszpanii również nieznacznie wzrosła (o 4 procent).

Organizatorzy są szczególnie zadowoleni z 13-procentowego wzrostu liczby gości z Europy Wschodniej. Mimo że tradycyjnie liczba odwiedzających targi z głównych europejskich rynków eksportowych była już bardzo wysoka, tegoroczna edycja targów przyniosła niewielkie wzrosty.

Targi przyciągnęły przede wszystkim profesjonalnych odbiorców mebli - zarówno detalistów, jak i hurtowników. Wielu z nich to przedstawiciele globalnych sieci handlowych (m. in. DFS, Heal czy John Lewis z Wielkiej Brytanii, ID Design, JYSK, Svenska Hem z krajów skandynawskich, Indoor Group z Finlandii).

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ