• Autor: ps
  • 01 gru 2015 11:01 (aktualizacja: 03 gru 2015 08:54)

Tombea zainwestowała w nowy zakład

Fabryka Mebli Tapicerowanych Tombea kupiła 100% udziałów w spółce produkcyjnej, działającej na terenie byłych Lubuskich Fabryk Mebli w Świebodzinie. Licząca niemal 2 ha nieruchomość wraz z ponad 5 tys. m2 powierzchni produkcyjnej, umożliwi podwojenie produkcji w ciągu dwóch lat.

W nowym zakładzie produkcyjnym zatrudnionych jest ponad 70 osób, którą to liczbę spółka zamierza sukcesywnie zwiększać. Ze względu na atrakcyjną logistycznie lokalizację oraz możliwości konfiguracji serii produkcyjnych, wytwarzane są tam wyłącznie meble tapicerowane przeznaczone na eksport.

Spółka od dwóch lat prowadzi proces restrukturyzacji organizacyjnej, procesowej i produktowej. Jak przekonuje właściciel i Prezes spółki, Tomasz Misiorny – wiele udało się już zrobić. Główny efekt naszych dotychczasowych działań to stabilizacja wysokiego poziomu jakościowego, istotna zmiana struktury produktowej oraz wdrożenie, tak ważnych w dzisiejszych czasach elementów controllingu kosztów. Nie ulega jednak wątpliwości, że przed nami wiele jeszcze do zrobienia. Główne kierunki naszych działań w najbliższej perspektywie, to w szczególności dalsza praca nad kosztami działalności, synchronizacja produkcji w ramach dwóch zakładów, wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego klasy ERP. A wszystko po to aby klient dostał dobry produkt, w dobrej cenie i dokładnie wtedy, kiedy go oczekuje.

Fabryka Mebli Tapicerowanych Tombea obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia. Rozpoczynała działalność głównie od dystrybucji na rynku krajowym, dochodząc do obecnego modelu biznesowego, który generuje ponad 90% eksport na rynki Europy Zachodniej. Obecnie firma zatrudnia ponad 250 osób. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ