Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: wm
  • 27 gru 2013 18:01

Transfer z Nokii do Marteli - Pettri Kolinen dyrektorem dzaiału Surroundings

Petteri Kolinen, do niedawna Senior Design Manager w Nokia Corporation został z dniem 17 września 2007 roku mianowany dyrektorem działu Surroundings w firmie Martela i stał się członkiem zespołu zarządczego grupy Martela.

Dział Surroundings (Otoczenie) produkuje i wprowadza na rynek meble do pomieszczeń przeznaczonych na spotkania, np. dla firm, placówek edukacyjnych, hoteli i restauracji. Według Heikki Martela, dyrektora zarządzającego, ten dział staje się coraz ważniejszy dla firmy Martela, ponieważ w ostatnich latach zmienił się znacząco charakter pracy biurowej: nie wykonuje się jej siedząc tylko przy własnym biurku, lecz także w grupach – w pomieszczeniach konferencyjnych lub miejscach pracy zespołowej.

Wierzymy, że meble do otoczenia to dokładnie ten kierunek, w którym będziemy rozwijać się w przyszłości. Chcieliśmy więc, by tym działem kierował ktoś, kto rozumie znaczenie dobrego projektu i umie myśleć globalnie – mówi Heikki Martela. – Naszym celem jest zwiększenie eksportu i liczby krajów do których eksportujemy. Doświadczenie Petteri’ego w zarządzaniu międzynarodowymi markami jest dla nas bardzo cenne.

Petteri Kolinen uważa, ze jednym z pierwszych wyzwań, z jakimi się zmierzy jest nakreślenie charakterystyki projektowej działu w odniesieniu do stylu projektowego całej firmy Martela. W ten sposób wykorzystamy doświadczenia z przeszłości, a jednocześnie będziemy mogli nakreślić konkretne ramy rozwoju. Jest to tym bardziej istotne, że wzrasta znaczenie dobrego projektu jako argumentu sprzedażowego.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ