Targi MIFF w Malezji - color blocking

Targi MIFF w Malezji - color blocking

  • Autor: bm
  • 15 kwi 2019 10:35 (aktualizacja: 17 kwi 2019 09:56)

Trendy kolorystyczne w projektowaniu stoisk targowych

Jak zaaranżować stoisko targowe, aby przyciągnąć jak najwięcej zwiedzających? Co może zyskać marka, wybierając konkretne kolory ekspozycji? To ważne pytania, które powinni sobie zadawać wystawcy przygotowujący się do imprez branżowych - szczególnie ci związani z branżą aranżacji wnętrz.

Kolor intensywnie wpływa na odbiór otoczenia, działa na podświadomość, pełniąc ogromną rolę w podejmowaniu decyzji zakupowych. Dlatego też odpowiednie dobranie barw podczas spotkań biznesowych, zaaranżowanych na targach branżowych, daje zwiedzającym możliwość bliskiego doświadczenia marki oraz przeżycia niepowtarzalnych emocji. Kolor to pierwszy temat przewodni najnowszego TrendBooka dla wystawców wyjaśniający, co może zyskać marka pokazując się w określonych barwach.

Firma Smart Design Expo, projektująca i realizująca stoiska targowe, wydała publikację, w której omawia najbardziej aktualne trendy kolorystyczne stoisk targowych na rok 2019 Autorzy wyjaśniają tam, jak odpowiednie zestawienia barw działają na percepcję odbiorców i w jakich sytuacjach najlepiej je stosować, aby uzyskać zamierzony efekt.

Zespół Smart Design Expo odwiedził największe imprezy targowe na świecie, zebrał i przeanalizował drobiazgowo sposób, w jaki prezentują się największe i najbardziej prestiżowe marki na targach, wskazując cztery przewodnie trendy kolorystyczne w projektowaniu aranżacji wnętrz i przestrzeni targowych na 2019 rok. Są to:

1. Pastele – nienachalne i nieprzytłaczające, odpowiedni wybór, gdy chcemy wywołać takie skojarzenia jak: delikatność, kobiecość, eteryczność, wysublimowanie. Stonowane kolory tworzą świetne tło do prezentacji mebli, potrafią dodać stoisku targowemu lekkości i wyrafinowania.

2, Color blocking – czyli łączenie kolorów z pozoru do siebie niepasujących, np. intensywny niebieski połączony z różem lub pomarańczowym. Są to zestawienia bardzo wyraziste, odważne, soczyste, energetyczne i doskonale funkcjonują z geometrycznymi formami. Aranżacje przestrzeni łączące te dwa trendy mogą stanowić modną i interesującą alternatywę dla stonowanych wyborów. Taki zabieg kolorystyczny na długo zapadnie w pamięć zwiedzającym stoiska targowe i z pewnością wzbudzi ich zainteresowanie.

3. Kolory ziemi – są idealne zarówno do aranżacji przestrzeni w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Zapewniają poczucie ciepła i bezpieczeństwa. Brązy kojarzą się ponadto z trwałością i stabilnością. Pojawiły się też częściej używane, dwa nowe kolory neutralne, pasujące do każdego koloru ziemi - złoto i miedź, które są pięknym wykończeniem detalu. Barwy natury dobrze korespondują z surowymi strukturami i fakturami, a złote elementy, kontrastujące z gładkimi płaszczyznami budują ciekawe tło do prezentacji głównego produktu.

4. Monokolor – wykorzystując monokolor do aranżacji przestrzeni projektanci stosują odmienne faktury, sploty, desenie. Zróżnicowane faktury zalane jednym kolorem tworzą wnętrza o niezwykle silnym ładunku emocjonalnym. Być może zbyt intensywne w pomieszczeniu, w którym spędzamy dużo czasu, za to idealne, by wykreować zapadające w pamięć przestrzenie spotkań biznesowych i niebanalne DNA marki.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ