Model kuchni Riva. Fot. Verle

Model kuchni Riva. Fot. Verle

  • Autor: bm
  • 15 lis 2018 09:19

Trendy w meblarstwie: szare kuchnie nie tylko do loftu

Choć sama szarość jest barwą neutralną, wypada niezwykle efektownie w aranżacjach kuchennych, umiejętnie wydobywając ich subtelny urok i dyskretną elegancję. Kuchnie w szarościach nigdy nie wychodzą z mody.

Szarość ma stałe miejsce w kanonie modnych aranżacji, ponieważ jej uniwersalne piękno się nie starzeje. Ponadczasową urodę szarej zabudowy kuchennej pomogą wydobyć aranżacyjne detale: szarość bardzo dobrze łączy się z drewnem i kamieniem, efektownie wypada również z wyrazistymi akcentami w mocnych, żywych kolorach.

Kuchenne zabudowy w odcieniach szarości doskonale harmonizują z najmodniejszymi w tym sezonie stylami w aranżacji wnętrz. Dobrze komponują się między innymi ze stylem loftowym, w którym królują naturalne materiały, kamień, stal, szkło i drewno, a także coraz bardziej modny beton i dekory go odwzorowujące. Szare meble pasują też do stylu klasycznego, zwłaszcza jeśli projektant podkreśli ich urok np. elementami w wysokim połysku, delikatnymi frezowaniami na frontach, odpowiednimi dodatkami. Szarość to też idealny kolor do wnętrza urządzonego minimalistycznie. Grafitowa lub jasnoszara kuchnia - laboratorium, z gładkimi frontami i dekoracjami ograniczonymi do minimum będzie prezentować się idealnie!

Na szarość w swojej ofercie postawiła między innymi firma KAMKuchnie. Np. w kolekcji KAMPlus zaproponowano połączenie szarości z elementami dekorów w kolorach drewna. Niezwykle efektownie prezentuje się też szarość w wersji „kamiennej”, dzięki dekorom inspirowanym rysunkiem marmuru. To propozycja do wnętrz utrzymanych w stylu loftowym lub nowoczesnej elegancji. W kolekcji KAMmoduł Pro-Line delikatny, szary marmur połączono z dekorem drewna wiązu w odcieniu brązu, który ocieplił aranżację. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ