Szafka RTV Andora. Fot. Hubertus Design

Szafka RTV Andora. Fot. Hubertus Design

  • Autor: bm
  • 29 maj 2018 10:00 (aktualizacja: 30 maj 2018 08:24)

Trendy w segmencie mebli RTV - co mówią eksperci?

Producenci mebli uważnie obserwują rynek, słuchając tego, co przekazują im dystrybutorzy, to oni bowiem mają bezpośredni kontakt z klientami i wiedzą, czego szukają Polacy. Sprawdź, co na temat upodobań klientów mówią eksperci z branży.

Króluje biel z kolorami drewna

Agata Szymańska, salon meblowy Arpol

Mówiąc o obecnej modzie na pomieszczenia rekreacyjne, gdzie głównym bohaterem jest telewizor można zauważyć dwa główne trendy. Pierwszy z nich to wyposażenie pokoju w układ mebli. Klienci z reguły decydują się na dwie witryny, między które wstawiają szafkę RTV. Niekiedy dobierają również ścienny panel pod telewizor. Drugie rozwiązanie, które spotykamy coraz częściej to wybór jednej dość długiej szafki RTV, którą ewentualnie uzupełnia się o panel bądź półkę. Opcję tę najczęściej wybierają właściciele domów i dużych mieszkań. W małych wnętrzach adaptuje się komodę jako stolik telewizyjny ze względów funkcjonalnych.

Jeśli mówimy o dominującej kolorystyce to nadal jest to biel, odmieniana przez wszystkie przypadki. Zauważamy, że doskonale przyjęły się połączenia białego połysku z dekorami drewnopodobnymi (np.: Canne z Forte). Wśród klientów, którzy wybierają meble RTV fornirowane, królują odcienie dębu naturalnego. Ciągle są amatorzy kolekcji w stylu prowansalskim, choć to raczej trend malejący. Co ciekawe zauważyliśmy zdecydowany wzrost zapytań o szafki RTV podwieszane. Niestety ze smutkiem trzeba przyznać, że w tej kategorii oferta rynkowa jest bardzo wąska. Może jest to nisza, którą warto zagospodarować?

Dostosowujemy się do trendów

Rafał Trawiński, koordynator marketingu, Szynaka Meble

Szafki RTV przestają być centralnym punktem salonu, są dziś dopełnieniem strefy relaksu do której wracamy po ciężkim dniu pracy. Ten niepozorny mebel pełni również istotną funkcję, ma idealnie maskować i chować wszystkie kable. Najważniejsze jest, aby kształtem i formą był dopasowany do posiadanego sprzętu RTV oraz wpisywał się w konwencję aranżacji całego pomieszczenia. Nasi klienci najczęściej stawiają na całe zestawy mebli, które dają gwarancję spójności we wnętrzu, jednak staramy się, by nasze produkty zadowoliły również najbardziej wymagających odbiorców, którzy urządzają wnętrza w stylu eklektycznym. Minimalistyczne szafki RTV, z ukrytymi szufladami, przegrodami i systemami otwierania idealnie dopełniają nowoczesne wnętrza, bez przesadnych zdobień i zbędnych dodatków. Projektując meble RTV, nie tylko bierzemy pod uwagę to, jakiego sprzętu RTV mogą obecnie używać nasi klienci, ale także myślimy o przyszłości. Nowości na rynku elektronicznym pojawiają się szybciej, niż jesteśmy w stanie za nimi nadążyć. Dlatego dokładnie obserwujemy rynek, dostosowując nasze meble RTV do zmieniających się trendów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ