Budowa fabryki Egger w Biskupcu. Fot. Egger

Budowa fabryki Egger w Biskupcu. Fot. Egger

  • Autor: bm
  • 18 kwi 2018 11:16 (aktualizacja: 20 kwi 2018 08:15)

Trwa budowa fabryki Egger w Biskupcu

W nowej fabryce Grupy Egger w Biskupcu instalowane są już niektóre linie produkcyjne. Na budowie pracuje obecnie ponad 800 osób. Otwarcie fabryki i uruchomienie produkcji zostały zaplanowane na czwarty kwartał 2018 roku.

10 kwietnia 2018 roku teren budowy fabryki odwiedzili burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski oraz kierownik referatu promocji inwestycyjnej i współpracy zagranicznej Urzędu Miejskiego w Biskupcu, Magdalena Karpińska a także prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Grzegorz Smoliński oraz dyrektor WMSSE Krzysztof Gąsior. Goście zwiedzili plac budowy, a także zostali poinformowani o aktualnym postępie prac. Zaprezentowano magazyn wyrobów gotowych, budynki produkcyjne płyty wiórowej surowej oraz laminowanej, w których instalowane są już linie produkcyjne.  Na budowie pracuje obecnie ponad 800 osób, w tym ponad 450 osób zatrudnionych przez polskich wykonawców.

Będzie to dziewiętnasta fabryka Egger na świecie, jednocześnie pierwsza w Polsce. To największa inwestycja realizowana dotychczas w regionie. Jej wartość szacowana jest na około miliard złotych.

Rocznie zakład będzie produkował około 650 tysięcy metrów sześciennych płyt wiórowych. Produkcja będzie skoncentrowana na surowych płytach wiórowych, których znaczna część uzupełniona zostanie papierem dekoracyjnym i innymi przetworzonymi materiałami, dedykowanymi polskim i międzynarodowym firmom z branży meblarskiej oraz przedsiębiorstwom związanym z projektowaniem wnętrz. Otwarcie fabryki i uruchomienie produkcji zostały zaplanowane na czwarty kwartał 2018 roku. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • stritt, 2018-07-14 18:08:40
    szansa dla regionu