Inauguracja trzeciej fabryki Schattdecor w Rosji. Fot. Schattdecor

Inauguracja trzeciej fabryki Schattdecor w Rosji. Fot. Schattdecor

  • Autor: dn
  • 27 gru 2013 18:01

Trzecia fabryka Schattdecor w Rosji

Otwarta 29.10.2008. fabryka grupy Schattdecor w Czechow gwarantuje firmie nowe perspektywy współpracy z rynkiem rosyjskim. Będzie też pełniła funkcję centrum rozwoju produktu i designu w ramach Schattdecor Rosja.

Inwestycja w Czechow (obwód moskiewski) jest trzecią w Rosji fabryką grupy Schattdecor. Dotychczas rynek rosyjski obsługiwany był przez zakłady zlokalizowane w rosyjskich miastach Penza i Szatura. Reiner Schulz, przewodniczący Zarządu Schattdecor AG, podczas uroczystego otwarcia fabryki w Czechow, zaznaczył, że za decyzją o tej inwestycji przemawiały wielkość oraz znaczenie kraju, jakim jest Rosja. Na rynek rosyjski trafia ponad 10% całej produkcji grupy Schattdecor. Niech powstanie tego zakładu będzie dowodem na to, jak ważny jest dla nas rynek rosyjski. Możecie na nas polegać. Ręczę za to swoim słowem – deklarował Reiner Schulz ponad 300 gościom zaproszonym na uroczystość. Z kolei Vladimir Denisov, dyrektor sprzedaży, podkreślił, że nowa fabryka jest wyrazem kontynuacji i wytrwałości w zdobywaniu rynku rosyjskiego przez pracowników Schattdecor.

W nowym zakładzie, największym przedsięwzięciu budowlanym jakiego firma Schattdecor podjęła się dotychczas na terenie jednego kraju, od sierpnia 2008 r. wyprodukowano ponad 1 tys. ton zadrukowanego papieru dekoracyjnego. Harald Purainer, dyrektor generalny Schattdecor Rosja, zwrócił również uwagę na fakt, że 250 pracowników z 3 zakładów produkcyjnych w Rosji osiągnęło obrót ponad 50 mln euro.

Schattdecor, także w Rosji, przykłada uwagę do wzornictwa, jakości parku maszynowego, odpowiedniego poziomu technologicznego oraz wiedzy pracowników. Jak zaznaczył Vladimir Denisov, czyni to rosyjskie przedsiębiorstwo „prawdziwym klejnotem” w całej grupie Schattdecor. Zadowolenia z inwestycji nie krył też Igor Parkhomenko, przewodniczący władz wykonawczych regionu moskiewskiego. Zwrócił on uwagę na odwagę i gotowość inwestorów z rodzinnych firm niemieckich do działań inwestycyjnych na terenie Rosji. W ten sposób rodzina Schatt dołączyła do takich znanych rodzinnych przedsięwzięć jak Knauf i Ehrmann – powiedział. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ