Fot. WMSSE

Fot. WMSSE

  • Autor: bm
  • 08 maj 2017 12:38 (aktualizacja: 09 maj 2017 20:58)

Uczniowie z Olsztynka odwiedzili Fabrykę Mebli Wójcik

Ponad 50 tysięcy sztuk mebli zjeżdża tygodniowo z linii produkcyjnych trzech zakładów należących do Grupy Wójcik. Jak to się odbywa? Jak funkcjonuje nowoczesne przedsiębiorstwo produkujące meble? Okazję do sprawdzenia tego mieli w kwietniu uczniowie jednej ze szkół w Olsztynku.

28 kwietnia 2017 r. młodzież z Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Olsztynku odwiedziła w ramach Programu Laboratorium Fabrykę Mebli Wójcik w Elblągu. Uczniowie po krótkiej prezentacji firmy mieli okazję zobaczyć, jak funkcjonuje nowoczesny zakład produkujący meble. W trakcie wizyty młodzież odwiedziła magazyn wysokiego składowania oraz halę produkcyjną, gdzie mogła zapoznać się z pracą stolarzy. Zwiedzanie jednego z najnowocześniejszych przedsiębiorstw w regionie warmińsko-mazurskim zakończyło się wizytą w biurze projektowania mebli.

Grupa Wójcik to trzy nowoczesne fabryki (Fabryka Mebli Stolpłyt, Wójcik Fabryka Mebli oraz Żuławska Fabryka Mebli) zlokalizowane w Elblągu, specjalizujące się w produkcji mebli skrzyniowych do samodzielnego montażu. Jest to jeden z największych pracodawców w regionie, zatrudniający 1500 osób. Meble produkowane w zakładach sprzedawane są w ponad 250 salonach w Polsce i w 20 państwach świata.  

Pierwszy zakład produkcyjny został założony przez stolarza Leszka Wójcika w 1986 r. Od tego czasu firma pozostaje w rękach rodziny Wójcik i z roku na rok powiększa swoje możliwości produkcyjne. Na 77 tys. m2 powierzchni funkcjonuje magazyn wysokiego składowania wyposażony w zaawansowany system informatyczny WMS oraz nowoczesny park maszynowy renomowanych producentów. Każdego miesiąca firma zużywa do produkcji mebli ponad 11 tys. m3 płyty, a z linii produkcyjnych tygodniowo zjeżdża ponad 50 tys. sztuk mebli.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ