Zestaw Nitra 3F+1 firmy PMW. Fot. PMW

Zestaw Nitra 3F+1 firmy PMW. Fot. PMW

  • Autor: mg
  • 18 lip 2019 08:06 (aktualizacja: 21 lip 2019 12:59)

W czerwcu nieznacznie w górę poszły ceny mebli

W czerwcu ceny produktów w kategorii "meble, artykuły dekoracyjne, sprzęt oświetleniowy" wzrosły o 1,3% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego - podaje Główny Urząd Statystyczny.

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, ceny towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu 2019 roku, w stosunku do poprzedniego miesiąca, wzrosły o 0,3% (w tym usługi o 1,0%, przy utrzymujących się na tym samym poziomie cenach towarów). Z kolei w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 2,6% (w tym usług o 3,9% i towarów o 2,2%).

Jak w ostatnim miesiącu wyglądały ceny mebli? Otóż w czerwcu ceny produktów w kategorii "meble, artykuły dekoracyjne, sprzęt oświetleniowy" wzrosły o 1,3% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Natomiast spadek o 0,8% nastąpił, jeśli porównamy tegoroczne ceny notowane w czerwcu i poprzednim miesiącu, czyli maju. Z kolei porównując pierwsze półrocze tego i ubiegłego roku w tej kategorii produktowej, zanotowano wzrost cen o 1,5%.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ