Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: mg
  • 20 lis 2017 14:53 (aktualizacja: 22 lis 2017 08:16)

W Czerwonym Borze więźniowie będą produkowali meble

Na terenie zakładu karnego w Czerwonym Borze powstanie hala produkcyjna, w której będą wytwarzane meble firmy Drew-Bet. Inwestycja jest częścią rządowego programu pomocy więźniom, zainicjowanego w 2016 roku. Zatrudnienie znajdzie tam 100 osadzonych więźniów.

Produkcja w Czerwonym Borze powinna rozpocząć się w połowie 2018 roku. W zakładzie znajdzie zatrudnienie 100 więźniów. Inwestorem, który będzie wynajmował nowo wybudowaną halę, jest firma Drew-Bet z podłomżyńskich Kupisk.

Firma Drew-Bet powstała w 2009 roku jako rozwinięcie rodzinnego biznesu z ponad 20-letnią tradycją. Jej specjalnością są przede wszystkim meble przeznaczone do wyposażenia biur, sklepów, obiektów publicznych itp. Firma ma na swoim koncie realizacje nie tylko w Polsce, ale też w Anglii, Niemczech, Francji i Belgii. W procesie produkcyjnym wykorzystywane są nowoczesne centra obróbcze CNC, oraz obrabiarki uznanych marek - Felder oraz Biesse.

Inwestycja realizowana w Czerwonym Borze jest częścią rządowego programu pomocy więźniom, który zakłada, że do 2023 roku na terenie zakładów karnych w całej Polsce powstanie 40 nowych hal produkcyjnych. W wielu z nich będą produkowane meble, a zatrudnienie znajdą tam więźniowie. Jak informuje Ministerstwo Sprawiedliwości, oprócz nowych inwestycji, program zakłada też wprowadzenie ulg przedsiębiorcom zainteresowanym zatrudnianiem więźniów. Praca więźniów w założeniu ma pozwolić na ograniczenie wydatków ponoszonych na ich utrzymanie, dlatego część środków trafia na Fundusz Aktywizacji Zawodowej oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy, a także na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ