Kolekcja L-Light firmy Forte. Fot. Forte

Kolekcja L-Light firmy Forte. Fot. Forte

  • Autor: mg
  • 06 paź 2017 11:43 (aktualizacja: 09 paź 2017 08:13)

W I półroczu 2017 roku wzrósł eksport polskich mebli

Wartość eksportu polskich mebli w I półroczu 2017 roku wzrosła o 6,4 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego - podają autorzy raportu "Biuletyn eksportera mebli", przygotowanego przez Centrum Analiz Branżowych. W tym czasie polskie meble trafiły do ponad 160 krajów na całym świecie.

Czytaj też: Rośnie sprzedaż mebli w Internecie

W pierwszym półroczu 2017 roku z Polski wyeksportowano 1,72 mln ton mebli, czyli o 7,7 proc. więcej niż rok wcześniej. Wzrosła także wartość eksportu - z 3,6 mld euro do 3,83 mld euro (wzrost o 6,4 proc.). Pozytywne wyniki są potwierdzeniem rosnącej pozycji polskiego meblarstwa na rynkach zagranicznych, a także stanowią wymierny efekt rosnących mocy produkcyjnych.

Wzrost eksportu odnotowano we wszystkich badanych segmentach produktowych. Najbardziej wzrósł eksport mebli przeznaczonych do wyposażenia sypialni (o 15,9 proc. w tonach i 12,7 proc. w euro). Kolejne miejsca zajęły trafiające do zagranicznych odbiorców fotele i krzesła nietapicerowane oraz meble do salonów i jadalni.

Polskie meble w pierwszych sześciu miesiącach tego roku trafiły do ponad 160 krajów na całym świecie. W tym w 68 krajach wartość sprzedaży przekroczyła 1 mln euro. Najwięcej polskich mebli tradycyjnie trafiło do Niemiec. W I półroczu 2017 roku z Polski do naszego zachodniego sąsiada trafiły meble o wartości 1,4 mld euro, co stanowiło w tym czasie aż 36,6 proc. całego eksportu. Wzrost eksportu polskich mebli na rynek niemiecki wyniósł w tym czasie 4 proc. Kolejne miejsca zajęły: Francja, Wielka Brytania, Holandia, USA, Szwecja, Czechy i Belgia.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ