Kolekcja Young firmy Szynaka Meble. Fot. Szynaka Meble

Kolekcja Young firmy Szynaka Meble. Fot. Szynaka Meble

  • Autor: mg
  • 17 sie 2017 13:09 (aktualizacja: 21 sie 2017 10:16)

W Iławie powstanie nowy magazyn firmy Szynaka Meble

Firma Szynaka Meble otrzymała zezwolenie na zbudowanie nowego magazynu w Iławie. To kolejna inwestycja producenta z Lubawy prowadzona na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Koszt inwestycji przekroczy 20 mln zł. Jednocześnie oznacza ona powstanie nowych miejsc pracy w regionie.

Koszt najnowszej inwestycji firmy Szynaka Meble wyniesie 22,2 mln zł. Zatrudnienie znajdzie w nim 30 osób. Zakończenie inwestycji planowane jest na wiosnę 2018 roku.

To już druga inwestycja realizowana przez firmę Szynaka Meble na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wcześniej, w 2006 roku, w Nowym Mieście Lubawskim powstał zakład produkcyjny.

Szynaka Meble jest wiodącym producentem mebli w Polsce. Początki działalności firmy sięgają 1957 roku. Obecnie do Grupy Meblowej należy 5 nowoczesnych zakładów produkcyjnych o łącznej powierzchni przekraczającej 93 tys. m2 (hal produkcyjnych). Meble produkowane przez Szynaka, Szynaka-Meble, MM Szynaka-Living, MM Szynaka-Interline oraz Wolsztyńską Fabrykę Mebli są eksportowane do ponad 50 krajów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ