Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: mg
  • 12 cze 2018 09:42 (aktualizacja: 13 cze 2018 08:50)

W Iławie więźniowie rozpoczęli produkcję mebli

W czerwcu br. w Zakładzie Karnym w Iłatwie została otwarta hala, w której są produkowane meble. To kolejna inwestycja realizowana w ramach programu "Praca dla więźniów".

W Zakładzie Karnym w Iławie powstały dwie hale - produkcyjna i magazynowa. Ich łączna powierzchnia wyniosła 2.100 m2. Docelowo zatrudnienie znajdzie tam ok. 100 więźniów, którzy będą pracowali na dwie zmiany. Obecnie pracuje ich ok. 50. Inwestycja kosztowała 5,5 mln zł. Warto dodać, że to pierwszy zakład meblarski wybudowany w województwie warmińsko-mazurskim w ramach programu "Praca dla więźniów".

W 2017 roku produkcję mebli rozpoczęto już w zakładach karnych m.in. w Czerwonym Borze, Rzeszowie, Trzebini i Włodawie, a w 2016 roku - gdy wystartował program "Praca dla więźniów" - w Garbalinie, Potulicach, Krzywańcu i Goleniowie.

Program "Praca dla więźniów" zakłada, że do 2023 roku na terenie zakładów karnych w całej Polsce powstanie 40 hal produkcyjnych. Oprócz nowych inwestycji, program zakłada też wprowadzenie ulg przedsiębiorcom zatrudniającym więźniów. Praca więźniów w założeniu ma pozwolić na ograniczenie wydatków ponoszonych na ich utrzymanie, dlatego część środków trafia na Fundusz Aktywizacji Zawodowej oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy, a także na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ