Fot. Wajnert

Fot. Wajnert

  • Autor: mg
  • 20 gru 2017 14:34 (aktualizacja: 21 gru 2017 10:02)

W listopadzie br. wzrosła sprzedaż detaliczna mebli

W listopadzie br. powody do zadowllenia mieli producenci i sprzedawcy mebli. Jak poinformował Główny Urząd Statystyczny, w tym okresie znacząco wzrosła sprzedaż detaliczna mebli, zarówno w porównaniu z październikiem br., jak i analogicznym okresem roku ubiegłego.

Jak poinformował Główny Urząd Statystyczny, w listopadzie br. odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku o 8,8 proc. (wobec wzrostu o 7,1 proc. przed miesiącem oraz o 7,4 proc. w listopadzie 2016 roku). Z kolei w porównaniu z październikiem br. miał miejsce spadek sprzedaży detalicznej o 1,9 proc. (wobec spadku przed rokiem o 3,4 proc.).

Wśród grup produktowych o znaczącym udziale w sprzedaży detalicznej znalazły się między innymi meble. Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w segmencie "meble, rtv, oświetlenie" w listopadzie br. wzrosła o 5 proc. w porównaniu do wyników osiągniętych w październiku 2017 roku i aż o 14,5 proc. w porównaniu do listopada ubr. Wzrost o 9,8 proc. zanotowano również w pierwszych jedenastu miesiącach tego roku, porównanych z analogicznym okresem roku ubiegłego.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ