Fot. Meble Wójcik

Fot. Meble Wójcik

  • Autor: mg
  • 21 gru 2017 10:11 (aktualizacja: 27 gru 2017 15:47)

W listopadzie kontynuowany był wzrost produkcji sprzedanej mebli

W listopadzie br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 9,1 proc. w porównaniu z listopadem ub. roku. Z kolei w okresie styczeń – listopad br. wzrosła ona o 6,9 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku, kiedy notowano wzrost o 3,1 proc. Wzrost produkcji sprzedanej dotyczył również segmentu meblarskiego.

Według wstępnych danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny, produkcja sprzedana przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była w listopadzie br. o 9,1 proc. wyższa niż przed rokiem (kiedy notowano wzrost o 3,1 proc.) i o 1,2 proc. niższa w porównaniu z październikiem br. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 6,9 proc. wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 0,5 proc. niższym w porównaniu z październikiem br.

W stosunku do listopada ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 29 (spośród 34)
działach przemysłu. Dotyczy to również mebli. W tym sekorze odnotowano w listopadzie br. wzrost produkcji sprzedanej o 10,7 proc.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ