Kolekcja Cortina firmy Meble Wójcik. Fot. Meble Wójcik

Kolekcja Cortina firmy Meble Wójcik. Fot. Meble Wójcik

  • Autor: mg
  • 04 kwi 2019 10:53 (aktualizacja: 04 kwi 2019 11:24)

W lutym producenci mebli mieli powody do zadowolenia

W lutym br. wzrosła produkcja mebli w większości kategorii produktowych w porównaniu do analogicznego okresu 2018 roku.

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, w lutym br. wyprodukowano w sumie 2.554 tys. sztuk mebli drewnianych, w rodzaju stosowanych w pokojach stołowych i salonach (tak brzmi nazwa tej kategorii według Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług). Stanowi to wzrost o 4% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Meble tego typu wciąąż stanowią główny obszar działalności produkcyjnej polskich firm.

Jednak największy przyrost produkcji w lutym br. miał miejsce wśród mebli drewnianych, w rodzaju stosowanych w kuchni. W tym przypadku produkcja r/r wzrosła aż o 41%. Łącznie w tym miesiącu wyprodukowano 468 tys. sztuk tych mebli.

Powody do zadowolenia w lutym mieli również producenci mebli do siedzenia o konstrukcji głównie drewnianej. Produkcja w wysokości 1.578 tys. oznaczała wzrost w porównaniu do wyników z lutego 2018 roku o 3%.

Jedyne spadki w lutym br. odnotowano wśród mebli drewnianych, w rodzaju stosowanych w sypialni. Wyprodukowano ich 535 tys., co stanowi spadek o 3,1%.

Jednocześnie warto dodać, że w lutym odnotowano spadki produkcji mebli w porównaniu z poprzednim miesiącem, czyli styczniem 2019 roku. Wyniosły one 4,5%, 3,8% oraz 3,5% w przypadku odpowiednio - mebli do sypialni, mebli do jadalni i salonów oraz mebli do siedzenia. Jedyne wzrosty miały miejsce w segmencie mebli kuchennych - wyniosły one 8,3%.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ