Fot. Walker/Krakowski Park Technologiczny

Fot. Walker/Krakowski Park Technologiczny

  • Autor: mg
  • 18 gru 2018 08:38 (aktualizacja: 18 gru 2018 12:07)

W Nowym Brzesku powstanie fabryka firmy Walker

W grudniu br. zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał trzecią decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Dzięki niej firma Walker wybuduje fabrykę mebli przeznaczonych do obsługi inwestycji kontraktowych.

Inwestycja zostanie zlokalizowana w Nowym Brzesku, a jej koszt wyniesie co najmniej 6 mln zł. Od początku swojego istnienia, czyli od 2003 roku, firma Walker zajmuje się przede wszystkim produkcją mebli przeznaczonych na rynek kontraktowy (wyposaża m.in. restauracje, kluby, sklepy itp.), a także realizacją indywidualnych zamówień. W ciągu 15 lat działalności firma Walker wyposażyła w meble ponad tysiąc obiektów. Nowy zakład powstał z myślą o produkcji mebli i zabudów w ramach autorskiego systemu "Magic", który przeznaczony jest do urządzania hoteli i restauracji. 

Warto dodać, że jako mały przedsiębiorca firma Walker może uzyskać do 55% zwrotu kosztów inwestycji w postaci ulgi podatkowej w podatku CIT lub PIT. Na rozliczenie ulgi jest 12 lat od daty wydania decyzji o wsparciu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ