W centrum handlowym Galeria Warmińska powstał nowy punkt spotkań IKEA z klientami. Fot. IKEA

W centrum handlowym Galeria Warmińska powstał nowy punkt spotkań IKEA z klientami. Fot. IKEA

  • Autor: mg
  • 12 marz 2018 09:11 (aktualizacja: 13 marz 2018 10:09)

W Olsztynie powstał nowy punkt spotkań IKEA

W centrum handlowym Galeria Warmińska powstał nowy punkt spotkań IKEA z klientami. Mieszkańcy Olsztyna mogą skorzystać z profesjonalnego doradztwa, jak urządzić przestrzeń domową, a także zamówić wybrane meble przez Internet.

IKEA Gościnnie to czasowy punkt spotkań i inspiracji dla klientów, dzięki któremu IKEA dociera do mieszkańców miast, w których nie ma swoich stacjonarnych sklepów. Pracownicy IKEA Gościnnie pomagają klientom zaplanować i zaprojektować kuchnie, udzielają wsparcia w zakresie doboru produktów, projektu oraz dostosowania mebli systemowych: kuchni i szaf, pomagają w skompletowaniu zamówienia, rezerwacji terminu montażu i transportu mebli.

W IKEA chcemy być dostępni dla jeszcze większej liczby Polaków, dlatego wprowadzamy nowe sposoby sprzedaży, dzięki którym nasi klienci zrobią zakupy gdzie, jak i kiedy chcą. Wiemy, że mieszkańcy Olsztyna i okolic często odwiedzają sklep IKEA w Gdańsku. Dlatego zdecydowaliśmy się otworzyć pierwszy punkt IKEA Gościnnie właśnie tutaj i mamy nadzieję, że nasz nowy format spotkania z klientem zyska uznanie lokalnej społeczności – mówi Joanna Czyżewska, dyrektor sklepu IKEA Gdańsk.

IKEA Gościnnie jest projektem pilotażowym, realizowanym przez zespół pracowników IKEA Gdańsk w dwóch miastach: Gdyni i Olsztynie. Projekt jest jednym z laureatów wewnętrznego konkursu na pomysły pracowników IKEA na rozwój firmy „Milion na innowacje”.

Nazwa projektu IKEA Gościnnie oddaje zbliżenie marki do klienta w dwóch wymiarach: IKEA jako gość w nowej lokalizacji, a także ugoszczenie klientów w nowej przestrzeni. Pragniemy tym samym budować bliższe relacje z lokalną społecznością. Nazwa nawiązuje do szwedzkiego „Tillsamans” – czyli poczucia wspólnoty i bliskości tak istotnego dla IKEA – wyjaśnia Zuzanna Hejduk, lider projektu IKEA Gościnnie.

IKEA konsekwentnie rozwija nowe sposoby sprzedaży wielokanałowej, tworząc rozwiązania, które pozwalają dostarczać produkty firmy szybko na terenie całej Polski. Poza inwestycjami w sieć sklepów stacjonarnych, IKEA rozwija sprzedaż przez telefon i Internet, otwiera Punkty Odbioru Zamówień w miastach, w których nie ma sklepu stacjonarnego oraz wprowadza nowe formaty, takie jak Centrum IKEA dla Firm czy IKEA Gościnnie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ