Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: bm
  • 28 marz 2017 09:31 (aktualizacja: 28 marz 2017 09:38)

W Polsce rośnie rynek DIY - jest raport na ten temat

W 2017 roku rynek DIY w Polsce osiągnie wartość 54,1 mld zł. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez PMR. Najprawdopodobniej w ciągu kolejnych pięciu lat wartości te wzrosną. Produkty do samodzielnego wykonania i montażu – w tym meble – są coraz bardziej popularne wśród polskich klientów.

Według najnowszych badań PMR - firmy prowadzącej monitoring rynku i przedstawiającej analizy i prognozy w formie raportów - w 2015 roku wartość rynku DIY w Polsce wynosiła 49,3 mld zł., w roku 2016 - wzrosła ona do 51,9 mld zł, natomiast w 2017 osiągnie 54,1 mld zł.

Dobra sytuacja na rynku mieszkaniowym w Polsce sprawia, że rynek detaliczny DIY ma lepsze prognozy wzrostu niż rynek instytucjonalny. Wprowadzenie programu Rodzina 500+ pozytywnie wpłynęło na wydatki na remonty i utrzymanie gospodarstwa domowego. Prognozy dla całkowitego rynku DIY są pozytywne – będzie on rosnąć w tempie 3-4% do 2022 r.” - komentuje Bartosz Bolecki, Analityk rynku handlu detalicznego, PMR.

Największe w Polsce sieci z produktami DIY to Castorama, Bricomarche i PSB Mrówka. „Liderem rynku DIY w Polsce jest brytyjska grupa Kingfisher, do której należą sieci Castorama i Brico Depot. Jej udział w całkowitym rynku DIY wyniósł 12% w 2016 r. Kolejne miejsca na liście największych graczy zajmują Leroy Merlin i OBI.” - dodaje Bartosz Bolecki.

Raport zawiera unikatowe dane o rynku DIY wraz z autorskimi prognozami aż do 2022 roku, w tym m.in. wartość całego rynku, a także w podziale na sprzedaż detaliczną i instytucjonalną. Analiza obejmuje także kanały dystrybucji, w tym sieci tzw. marketów budowlanych, spożywcze sklepy wielkopowierzchniowe, Internet oraz sklepy niezależne i targowiska. Ponadto, publikacja omawia najważniejsze czynniki wpływające na rynek (skłonność do przeprowadzania remontów i napraw, wartość przyznanych kredytów konsumenckich i hipotecznych, plany zakupu mieszkania lub domu) oraz prezentuje kluczowe trendy na rynku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ