Narożnik Carlos z oferty marki Meble Potulice. Fot. Meble Potulice

Narożnik Carlos z oferty marki Meble Potulice. Fot. Meble Potulice

  • Autor: mg
  • 20 gru 2016 10:55 (aktualizacja: 21 gru 2016 11:16)

W Potulicach powstała nowa hala produkcyjna

W Potulicach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w listopadzie br. uroczyście została otwarta nowa hala produkcyjna należąca do Państwowego Przedsiębiorstwa Przemysłu Meblarskiego i Budownictwa. Koszt inwestycji wyniósł 3,5 mln zł.

Nowa hala produkcyjna powstała na terenie zakładu karnego w Potulicach. Fabryka Państwowego Przedsiębiorstwa Przemysłu Meblarskiego i Budownictwa działa na terenie więzienia już od 1975 roku. Obecnie zatrudnionych jest tam 50 osób, w większości są to więźniowie. Od stycznia 2017 roku pracę znajdzie tam kolejnych 40 skazanych. Póki co, zakład produkcyjny jest w trakcie wyposażania w profesjonalne maszyny. Z tego względu produkcja ruszy dopiero w styczniu przyszłego roku.

Na terenie zakładu karnego w Potulicach w 2018 roku ma powstać kolejna hala produkcyjna. Obecnie trwa wyburzanie części starych budynków. W tym przypadku inwestorem będzie firma skandynawska.

Inwestycje realizowane w Potulicach są częścią rządowego programu pomocy więźniom, który zakłada, że do 2023 roku na terenie zakładów karnych w całej Polsce powstanie 40 nowych hal produkcyjnych. W wielu z nich będą produkowane meble, a zatrudnienie znajdą więźniowie. Jak informuje Ministerstwo Sprawiedliwości, oprócz nowych inwestycji, program zakłada też wprowadzenie ulg przedsiębiorcom zainteresowanym zatrudnianiem więźniów.

W 2016 roku uroczyście otwarto już halę produkującą meble tapicerowane w zakładzie karnym w Krzywańcu. Z kolei dyrekcja rzeszowskiego więzienia w połowie roku podpisała list intencyjny z inwestorem zainteresowanym produkcją mebli tapicerowanych. Kolejne inwestycje w ramach rządowego projektu będą realizowane we Włodawie i Goleniowie.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ