Targi Furnica 2016. Fot. MTP

Targi Furnica 2016. Fot. MTP

  • Autor: mg
  • 09 sie 2017 15:37 (aktualizacja: 10 sie 2017 10:00)

W Poznaniu zaprezentują się dostawcy dla przemysłu meblarskiego

Bijący rekordy sprzedaży polski przemysł meblarski to dla zagranicznych producentów maszyn, narzędzi, komponentów i akcesoriów do produkcji mebli łakomy kąsek. Nie dziwi zatem duże zainteresowanie firm z zagranicy udziałem w targach „Furnica” i „SoFab”, które odbędą się w Poznaniu 12-15 września br.

Czytaj też: Zastosowanie dekorów inspirowanych metalami w meblarstwie - opinie producentów

Szczególnie okazale prezentuje się oferta zagranicznych firm na Międzynarodowych Targach Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych „SoFab”. Wśród wystawców znajdują się producenci i dystrybutorzy materiałów i komponentów do produkcji mebli tapicerowanych z 9 krajów: Chin, Francji, Holandii, Izraela, Niemiec, Polski, Tajwanu, Stanów Zjednoczonych i Włoch.

Cały czas napływają nowe zgłoszenia od firm chcących wykorzystać potencjał promocyjny targów „SoFab”. Jest to w dużej mierze efekt pozytywnych opinii, jakie pojawiły się po ubiegłorocznych targach – mówi dyrektor targów „SoFab” Józef Szyszka.

W 2016 roku w całym bloku targów, obejmującym również Targi Komponentów do Produkcji Mebli „Furnica” oraz Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego „Drema”, swoją ofertę zaprezentowało około 500 firm i marek z kilkudziesięciu krajów. Wiele wskazuje, że w tym roku targi będą jeszcze większe. Powierzchnia ekspozycji targów „SoFab” już jest o kilkaset metrów kwadratowych większa niż przed rokiem, a chętnych wystawców wciąż przybywa. Rekordowo zapowiada się również tegoroczna „Drema”. Zamówiona powierzchnia wystawiennicza znacznie przekracza 20 tys. m2.

W celu dotarcia do obiecującego rynku wiodącego producenta i eksportera mebli na świecie, jakim jest Polska, firmy zagraniczne chętnie wykorzystują także targi „Furnica”. Wśród wystawców zagranicznych jest na przykład producent papieru dekoracyjnego z tak egzotycznego rynku, jak Korea Południowa. Mocną ekipą podczas tegorocznej edycji tych targów będą obecni m.in. tureccy producenci komponentów do produkcji mebli. Ich udział w poznańskich targach dofinansowują władze w Ankarze. Ekspozycja tureckich wystawców zajmie około 400 m2. Zaprezentuje się na niej kilkanaście firm.

Profesjonalni zwiedzający związani z branżą meblarską mają możliwość skorzystania z dofinansowania przyjazdu na targi „Furnica” i „SoFab”. Oferta Międzynarodowych Targów Poznańskich skierowana jest w szczególności do przedstawicieli zakładów stolarskich i firm wykonawczych działających w branży meblowej, producentów mebli, stolarzy, projektantów mebli, przedstawicieli studiów kuchennych, wykonawców mebli na zamówienie, właścicieli i pracowników hurtowni akcesoriów oraz komponentów do produkcji mebli.

Produkcją mebli w Polsce zajmuje się ponad 25 tys. firm, z tego tylko ok. 90 to duże przedsiębiorstwa, zatrudniające ponad 250 osób. Zdecydowana większość należy do grupy firm małych i mikro. To właśnie głównie do nich adresujemy targi „Furnica” i „SoFab”. Chcemy, aby tysiące drobnych producentów mebli, którzy nie mają możliwości odwiedzenia targów zagranicznych, mogło zapoznać się z nowościami technologicznymi i trendami w produkcji i projektowaniu mebli w Poznaniu – mówi dyrektor tych targów Józef Szyszka. Jak podkreśla, rozmowy z głównymi dostawcami komponentów dla branży meblarskiej potwierdzają słuszność tej strategii. Dlatego nie szczędzimy starań i środków finansowych, by zachęcić małych producentów z całej Polski do wizyty na targach w Poznaniu. W tym celu współpracujemy też z największymi hurtowniami komponentów i materiałów do produkcji mebli w całej Polsce – wyjaśnia dyrektor Szyszka.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ