Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: mg
  • 18 maj 2017 11:07 (aktualizacja: 18 maj 2017 11:28)

W szczecińskim Trzebuszu powstanie fabryka mebli

Ruszyła budowa trzech hal produkcyjno-magazynowych oraz obiektów biurowych w Trzebuszu na terenie szczecińskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Inwestorem jest spółka AM Uni-Mebel wchodząca w skład Grupy Uni-Mebel, która świadczy usługi dla przemysłu morskiego.

Na działce o powierzchni 2 tys. ha powstaną trzy hale, w których będą produkowane meble przeznaczone do wyposażenia statków i okrętów. Inwestycja ma zostać ukończona na początku 2018 roku. Projekt architektoniczny przygotowała szczecińska pracownia IDS Architekci.

Firma AM Uni-Mebel wchodzi w skład Grupy Uni-Mebel, która zajmuje się kompleksowym wyposażeniem wnętrz okrętowych oraz obiektów lądowych. Przygotowuje projekty, zajmuje się dostawą poszczególnych elementów wyposażenia wnętrz, a także prowadzi prace wykonawcze. Oferuje również możliwość przygotowania mebli według indywidualnego projektu i na specjalne zamówienie. 

AM Uni-Mebel to pierwsza firma, która otrzymała zezwolenie na działalność w podstrefie w Trzebuszu. Strefa została przygotowana dla inwestorów już w 2014 roku. Jest ona częścią SSE Euro-Park Mielec. Tereny inwestycyjne o powierzchni 60 ha są bardzo dobrze skomunikowane z autostradą A6 i znajdują się niedaleko portu Lotniczego Szczecin Goleniów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ