Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: mg
  • 13 cze 2017 11:04 (aktualizacja: 13 cze 2017 13:56)

W Zakładzie Karnym w Garbalinie będą produkowane meble

Zakład Karny w Garbalinie (niedaleko Łęczycy) będzie kolejną placówką penitencjarną, która nawiązała współpracę z producentem mebli. Jego zadaniem będzie wybudowanie hali produkcyjnej, natomiast inwestor zewnętrzny zajmie się stworzeniem i wyposażeniem miejsc pracy.

Grupa Nowy Styl uhonorowana za biznes odpowiedzialny społecznie.

Współpracę z Zakładem Karnym w Garbalinie podjęła firma Meble Mikołajczyk ze Słupcy. Działa ona na rynku meblarskim od 1990 roku i specjalizuje się w produkcji mebli z litego drewna i naturalnych oklein. Umowa między prezesem firmy Meble Mikołajczyk Dariuszem Mikołajczykiem a dyrektorem Zakładu Karnego w Garbalinie została już podpisana. O wyborze zakładu zadecydowała jego korzystna lokalizacja. Początkowo znajdzie w nim zatrudnienie 20 więźniów. Docelowo ich liczba ma zostać podwojona.

Inwestycja realizowana w Garbalinie jest częścią rządowego programu pomocy więźniom, który zakłada, że do 2023 roku na terenie zakładów karnych w całej Polsce powstanie 40 nowych hal produkcyjnych. W wielu z nich będą produkowane meble, a zatrudnienie znajdą więźniowie. Jak informuje Ministerstwo Sprawiedliwości, oprócz nowych inwestycji, program zakłada też wprowadzenie ulg przedsiębiorcom zainteresowanym zatrudnianiem więźniów. W 2016 roku kilka zakładów karnych podjęło już współpracę z producentami mebli. Praca więźniów w założeniu ma pozwolić na ograniczenie wydatków ponoszonych na ich utrzymanie. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • nn, 2017-06-14 11:51:16
    Ciekawe co na to CBA, bo poprzednimi inwestycjami byli bardzo zainteresowani