Przystanek Świetlica. Fot. Mat. prasowe

Przystanek Świetlica. Fot. Mat. prasowe

  • Autor: bm
  • 07 cze 2018 11:17 (aktualizacja: 11 cze 2018 12:30)

Warszawska świetlica dla dzieci działa nadal dzięki wsparciu IKEA

W ramach konkursu grantowego IKEA „Zabawa to poważna sprawa” wybranych zostało pięć organizacji, które otrzymały od 20 do 50 tys. zł dofinansowania od koncernu. M. in. dzięki temu nadal działać będzie „Przystanek Świetlica” na warszawskim Targówku.

Fundacja dla Wolności, zwyciężając w konkursie grantowym IKEA, zapewniła sobie ciągłość prowadzonych działań. „Przystanek „Świetlica” to przestrzeń i zarazem program edukacyjno-wychowawczy dla dzieci imigrantów oczekujących na decyzję o przyznaniu statusu uchodźcy. Świetlica zlokalizowana jest w ośrodku dla cudzoziemców, w którym jest 150 miejsc. Jest to jedyne miejsce w Polsce, w którym schronienie znalazły wyłącznie kobiety i dzieci ubiegające się o ochronę prawną. Obecnie przebywają tu głównie osoby z Czeczenii, Tadżykistanu i Ukrainy.

„Przystanek Świetlica” jest prowadzony przez Fundację dla Wolności od ponad 6 lat. Dzięki wieloletniej pracy z rodzinami ubiegającymi się o nadanie statusu uchodźcy Fundacja wypracowała i rozwinęła własne narzędzia w pracy integracyjnej, pedagogicznej, edukacyjnej oraz kulturalnej, a także indywidualnego wsparcia w codziennym życiu rodzin migrantów. 

W ramach konkursu grantowego „Zabawa to poważna sprawa” wybranych zostało pięć organizacji, które otrzymały od 20 do 50 tys. zł dofinansowania od IKEA. Organizacje te na co dzień pomagają dzieciom i młodzieży znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej. Konkurs jest częścią międzynarodowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”, której celem jest pomoc dzieciom w zagrożonych wykluczeniem społecznościach na całym świecie. Projekty są realizowane w okresie od 15 marca 2018 roku do 31 października 2018 roku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ