Uczestnicy warsztatów Dobry Tydzień Projektanta, edycja 2018. Fot. Dobroteka

Uczestnicy warsztatów Dobry Tydzień Projektanta, edycja 2018. Fot. Dobroteka

  • Autor: bm
  • 17 wrz 2018 13:22 (aktualizacja: 20 wrz 2018 08:26)

Warsztaty dla projektantów umożliwiły współpracę z producentami

Zakończyły się warsztaty Dobry Tydzień Projektanta, organizowane w Dobrotece w Dobrodzieniu. Efektem wydarzenia jest m.in. nawiązanie współpracy utalentowanych projektantów z producentami mebli.

Warsztaty projektowe Dobry Tydzień Projektanta odbywały się w dniach 30.08 – 7.09.2018. Tegoroczna, 7. Edycja wydarzenia pozwoliła na współpracę 8 laureatów I etapu Konkursu Fundacji Piotra Klera – „Wizja Wypoczynku 11” (Wioletta Szymczyk, Aleksandra Kania, Joanna Lenart, Agnieszka Śmiarowska, Magdalena Harendarz, Ewa Półtorak, Emilia Gabryjel oraz Mateusz Góralczyk) z czterema producentami mebli: Sit Sit, Novelle, GKI Desing oraz Bobrowski.

W pierwszym dniu warsztatów utworzono 4 zespoły projektowe. Następnego dnia projektanci odwiedzili zakłady produkcyjne, aby poznać dostępne technologie i zdecydować o kierunkach projektowych. Podczas kolejnych trzech dni powstały nowe koncepcje, które zostały zaprezentowane producentom mebli na otwartym Forum. W wyniku burzliwych dyskusji, tego samego dnia zdecydowano jakie meble będą realizowane na warsztatach. Od wtorku 4 września rozpoczęła się intensywna praca nad wykonaniem prototypów meblowych. Projektanci osobiście angażowali się w prace w zakładach produkcyjnych, wykazując się dużą determinacją, własnoręcznie realizowali niektóre elementy meblowe.

W piątek 7 września w samo południe projektanci i producenci spotkali się w Galerii Dobroteki na prezentacjach prototypów meblowych, które powstały w tym tak krótkim czasie. Zamierzeniem organizatorów i uczestników jest wdrożenie powstałych mebli do kolekcji asortymentowej młodej marki DO-M, powstałe meble dobrze się wpisują w charakter oferty.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ