• Autor:
  • 27 gru 2013 18:01

Wiór i Rehau w szkołach drzewnych - pod naszym patronatem

Białostocki Wiór konsekwentnie kontynuuje politykę edukacji młodzieży kształcącej się w lokalnych szkołach o profilu drzewnym.

Dzięki inicjatywie realizowanej przez tą firmę przyszli stolarze i meblarze mają szansę poznać nowoczesne rozwiązania, materiały i akcesoria stosowane w tej branży.

W dniach 22-23 października br. odbyły się kolejne szkolenia firmy Wiór, która tym razem zaprosiła do udziału firmę Rehau. Uczniowie klas maturalnych Technikum Drzewnego Zespołu Szkół Metalowo-Drzewnych w Białymstoku i Zespołu Szkół Drzewnych nr 9 w Hajnówce mieli okazję odbyć profesjonalne szkolenie (takie, jakie Rehau przeprowadza dla technologów i producentów z branży) dotyczące obróbki materiału typu solid surface o nazwie „Rausolid”.  W efekcie każdy uczeń, który brał aktywny udział w spotkaniu otrzyma od firmy Rehau dokument potwierdzający odbycie szkolenia w przewidzianym zakresie.

Oprócz prezentacji możliwości „Rausolidu” spotkanie objęło krótkie omówienie roli prasy branżowej w poszerzaniu wiedzy i rozwijaniu umiejętności przyszłych stolarzy i meblarzy. „Produkcja Mebli” tradycyjnie już objęła patronatem medialnym październikowe szkolenia.  (ab)

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ