• Autor:
  • 05 cze 2006 00:00

Wiór już 15 lat jest obecny na rynku

13 maja br. białostocka firma Wiór obchodziła 15-lecie istnienia. Rocznica stała się okazją do podsumowania działalności, prezentacji głównego partnera firmy – Grupy Pfleiderer i – oczywiście – do doskonałej zabawy w atmosferze amerykańskiej prohibicji lat 20. i 30.

Część oficjalna jubileuszowego spotkania obejmowała przede wszystkim prezentację historii firmy, która powstała w 1991 r. Jej założycielami i właścicielami są Mikołaj Romaniuk i Mieczysław Kostro. Pierwszym partnerem handlowym były firmy ZPW Grajewo i ZPW Wieruszów. Do dziś Grupa Pfleiderer, która skupia obecnie te zakłady, jest głównym dostawcą Wióra. Firma reprezentuje też takie marki, jak Rehau, Blum, czy Rejs. W ciągu 15 lat działalności Wiór sukcesywnie rozwijał się: z terenów dzierżawionych przeniósł się do własnej siedziby, w kolejnych latach inwestował w budowę magazynów i profesjonalnego salonu sprzedaży, poszerzał asortyment i zwiększał zatrudnienie. Uruchomił oddział firmy w Białej Podlaskiej.

W finale części oficjalnej Wiór przedstawił też dynamikę wzrostu sprzedaży firmy z ostatnich 7. lat. Wyniosła ona aż 300%. Goście zaproszeni przez właścicieli Wióra do świętowania jubileuszu, życzyli firmie co najmniej takiego samego wzrostu, w jeszcze krótszym czasie. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ