Stół Bree e Onda firmy Riva. Fot. Riva

Stół Bree e Onda firmy Riva. Fot. Riva

  • Autor: mg
  • 09 lut 2017 14:12 (aktualizacja: 13 lut 2017 11:17)

Włoska firma Riva współpracuje z AHEC

Włoski producent mebli Riva 1920 przedstawił kolekcję składającą się z trzech projektów wykonanych z wiśni amerykańskiej. Każdy z nich to reminiscencja najbardziej prestiżowych mebli tej marki. Kolekcja powstała we współpracy ze Stowarzyszeniem Handlowym Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC).

Kolekcja mebli z wiśni amerykańskiej obejmuje stół "Sky Table", regał "Piano Design" oraz komodę "Wabi Small". "Sky Table" to prosty, lecz niezwykle stylowy stół, którego blat spoczywa na dwóch żelaznych nogach. Komoda "Wabi Small", zaprojektowana przez pracujących w Mediolanie japońskich architektów - Setsu i Shinobu, jest odwołaniem do klasycznego kształtu prostokąta z zaskakującymi elementami w postaci żelaznych wstawek. Z kolei regał "Piano Design", autorstwa Matteo i Renzo Piano, to modułowy system prostych półek z widocznym usłojeniem, podtrzymywany na stelażu ze stali nierdzewnej, który można dostosować do potrzeb użytkownika.

Bardzo nas cieszy odnowienie współpracy z firmą Riva, a wykorzystanie wiśni amerykańskiej dowodzi, że to uniwersalne drewno, pozyskiwane w zgodzie z zasadami zrównoważonej gospodarki, jest w dalszym ciągu modnym materiałem, który chętnie wybierają projektanci i producenci mebli – powiedział David Venables, dyrektor AHEC na Europę. Riva to producent mebli, który w doskonały sposób łączy najlepsze rozwiązania ze świata designu i rzemiosła pracy w drewnie. Uznanie przez firmę Oceny Cyklu Życia (LCA), jako potencjalnego narzędzia dowodzącego ekologicznych korzyści związanych z produkcją mebli, jest niekwestionowanym krokiem na przód – dodał David Venables.

AHEC zlecił firmie Thinkstep przeprowadzenie dwuletnich badań mających na celu opracowanie Oceny Cyklu Życia (LCA) dostaw amerykańskiego drewna liściastego na rynki światowe. W ramach badań wykonano szeroko zakrojoną, niezależną ocenę praktyk stosowanych w leśnictwie oraz analizę ponad pięćdziesięciu amerykańskich producentów i eksporterów drewna liściastego.

Informacje zaczerpnięte z zamówionych przez AHEC badań nad Oceną Cyklu Życia (LCA) połączono z danymi dotyczącymi produkcji jednego ze sztandarowych stołów firmy Riva, wykonanego z orzecha amerykańskiego – "Bree e Onda". Celem opracowania danych było przedstawienie wzornictwa o rzetelnym profilu ekologicznym.

W Riva zawsze kierowaliśmy się pasją do środowiska naturalnego, ekologii i gospodarki zrównoważonej. Opracowaliśmy nową strategię produkcji, opartą na zrównoważonych dostawach drewna i klejów bez dodatku formaldehydu, a także naturalnych materiałów wykończeniowych: wosku i olejów roślinnych. Postawiliśmy na możliwie ograniczony wpływ naszych produktów na środowisko. Dlatego bardzo się ucieszyliśmy, gdy AHEC zaproponował nam naukowe opracowanie rzetelnej Oceny Cyklu Życia (LCA) dla jednego z naszych produktów – skomentował przedsięwzięcie Maurizio Riva.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ