Fot. Vox

Fot. Vox

  • Autor: bm
  • 28 lis 2016 08:59 (aktualizacja: 28 lis 2016 10:20)

Wokół stołu - spotkanie i warsztaty w firmie Vox

Rola i symbolika stołu, ale także kwestie związane z jego funkcjonalnością i ergonomią oraz oczywiście wzornictwem - były głównym tematem spotkania zorganizowanego przez firmę Vox, pod hasłem "Wokół Stołu - Forma. Funkcja. Działanie". Spotkaniu towarzyszyły warsztaty stolarskie.

W spotkaniu wzięli udział między innymi dziennikarze magazynów wnętrzarskich, blogerzy i projektanci. Rozmawiano o zmieniającej się na przestrzeni wieków roli stołu, o wartościach i symbolice, które za sobą niesie, ale także o aspektach związanych z ergonomią i kwestiami wzorniczymi. O swoich zmaganiach z projektowaniem tej bryły opowiedziały cenione designerki Joanna Leciejewska i Wiktoria Lenart.

Firma Vox zaprosiła również na spotkanie projektantów swojego premierowego stołu "Nature" - Tabanda. Opowiedzieli o procesie projektowym, obcowaniu z naturalnymi materiałami i poprowadzili warsztaty stolarskie, które odbyły się w pracowni School of Form. Każdy uczestnik zakończył dzień z własnoręcznie oszlifowanym i skręconym stołkiem, gotowym do dalszych, indywidualnych, twórczych eksperymentów z bejcą, olejem czy lakierem. Dzień zakończono wernisażem wystawy "Moderna" w Concordia Design i obchodami 5-lecia tego miejsca. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ