Narożnik Chrome firmy Libro. Fot. Libro

Narożnik Chrome firmy Libro. Fot. Libro

  • Autor: mg
  • 18 sty 2018 09:29 (aktualizacja: 18 sty 2018 09:59)

Wsparcie dla designerów projektujących meble tapicerowane i materace

Właśnie zakończył się projekt "Nowatorski sposób nauczania zasad ergonomii dla designerów, skoncentrowany na pracy w branży tapicerskiej i mebli do spania przy użyciu wirtualnej rzeczywistości". Jednym z jego partnerów była Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli.

Międzynarodowy projekt "Ergosign" był efektem współpracy pięciu podmiotów: Asociatia Producatorilor de Mobila din Romania (Rumunia), Universitatea Transilvania din Brasov (Rumunia), Univerza na Primorskem Universita del Litorale (Słowenia), Univerza na Primorskem Universita del Litorale (Hiszpania), Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli (Polska). Projekt był współfinansowany przez program Erasmus+.

Nadrzędnym celem projektu było opracowanie kursu dla projektantów zajmujących się projektowaniem mebli tapicerowanych i materaców. W założeniu ma on przyczynić się do powstawania produktów spełniających zasady ergonomi. Kolejnym celem projektu było zapewnienie designerom oraz instytucjom zajmującym się szkoleniami zawodowymi łatwej w użyciu platformy e-learningowej, która ułatwia zarówno proces nauki, jak i nauczania.

Narzędzia, które powstały w wyniku realizacji projektu, mają na celu długofalowe przyswojenie wiedzy, jak również nauczenie krytycznego myślenia, efektywne zastosowanie zasad ergonomii podczas procesu projektowania jako sposobu na ograniczenie ilości odpadów, zapewnienie ergonomicznych, wygodnych i łatwych w użyciu mebli dostosowanych do rzeczywistych potrzeb konsumentów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ