Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: mg
  • 13 lut 2017 10:12 (aktualizacja: 13 lut 2017 11:56)

Wsparcie dla innowacyjnych projektów firm meblarskich

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uruchomiło kolejny program sektorowy. Na wsparcie innowacyjnych projektów przedsiębiorstw z branży leśno-drzewnej, meblarskiej oraz przemysłów współpracujących przeznaczyło 120 mln zł. Nabór wniosków będzie trwał od 14 marca do 28 kwietnia 2017 roku.

Polski sektor drzewny i branża meblarska zajmują wysoką pozycję na światowym rynku, ale jej utrzymanie i zwiększenie eksportu wymaga wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów. Nowe materiały bazujące na technologii płynnego drewna, meble ułatwiające funkcjonowanie osobom starszym czy nowatorskie zastosowania drewna i materiałów drewnopodobnych w branży wysokich technologii to przykłady rozwiązań, które będą mogły powstać dzięki zainwestowaniu 120 mln zł w rozwój tego sektora - mówi wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Program finansowania prac B+R na rzecz przedsiębiorców branży leśno-drzewnej i meblarskiej oraz przemysłów współpracujących WoodInn jest realizowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Jego celem jest zwiększenie konkurencyjności i innowacyjności tego sektora w perspektywie do 2026 roku. WoodInn został uruchomiony w odpowiedzi na wspólną inicjatywę konsorcjum WoodStratego i Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli. 

Branże leśno-drzewna i meblarska wraz z przemysłami współpracującymi mają znaczący potencjał, a zakres tematyczny naszego programu stwarza polskim firmom działającym w tych branżach ogromne możliwości rozwoju w oparciu o wyniki prac B+R. Z efektów prac naukowców skorzystamy wszyscy: zarówno przedsiębiorcy zyskujący nowe rozwiązania, jak i użytkownicy, którzy będą mogli korzystać z polskich, nowoczesnych i bezpiecznych produktów - mówi prof. Maciej Chorowski, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ