Czarna kuchnia w klasycznym stylu.  Fot. Verle Küchen

Czarna kuchnia w klasycznym stylu. Fot. Verle Küchen

  • Autor: bm
  • 27 wrz 2018 13:53 (aktualizacja: 29 wrz 2018 12:35)

Wyspa kuchenna, szuflady, szklane witryny - najnowsze trendy w meblowaniu kuchni

Istnieje kilka najważniejszych elementów, na które zwracają uwagę klienci wybierając meble kuchenne. To one sprawiają, że kuchnia jest nie tylko zgodna z aktualnymi trendami, ale też funkcjonalna, ergonomiczna i komfortowa w użytkowaniu.

Wyspa kuchenna. To mocny atut modnego wnętrza. Stanowi dominujący element zabudowy meblowej. "Wyjątkowo cenimy sobie wyspę w nowoczesnych aranżacjach, ponieważ jest atrakcyjna wizualnie i pozwala nadać kuchni bardziej reprezentacyjnego charakteru" - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. Wyspa kuchenna to nieograniczone pole możliwości aranżacyjnych - można ją optymalnie dopasować do każdego wnętrza, zindywidualizować jej kształt i zagospodarować na wiele sposobów. Wnętrze wyspy to dodatkowy potencjał przestrzeni do przechowywania, a ustawiona w centralnym miejscu kuchni może być alternatywą dla jadalni i pełnić rolę stołu.

Witryny szklane. Wyznacznikiem modnych wnętrz jeszcze do niedawna były minimalistyczne, gładkie płaszczyzny frontów. Ustąpiły jednak miejsca szklanym witrynom, które zawładnęły przestrzenią kuchenną. Nie są już tylko dekoracyjnym dodatkiem. Szkło wypełnia całe powierzchnie frontów szafek dolnej i górnej zabudowy, a nawet tych umieszczonych pod blatem na wyspie kuchennej. Jeszcze bardziej okazale prezentuje się w postaci witryn w wysokiej zabudowie kuchennej. Transparentne witryny szklane nadają zabudowie lekkości i bardziej reprezentacyjnego charakteru.

Dekory drewna. Modna kuchnia zachwyca naturalnym urokiem. Chociaż stawiamy w niej na nowoczesność, nie rezygnujemy z dekorów drewna, które pozwalają stworzyć przytulny klimat. Niezależnie czy pozostaniemy wierni bieli, czy za namową trendsetterów zdecydujemy się na fronty w ciemnym wybarwieniu, warto zestawić je z subtelnym rysunkiem drewna. "Dekory drewniane niezmiennie zajmują wysoką pozycję w rankingach najpopularniejszych trendów aranżacyjnych, tym samym są idealnym sposobem na przedłużenie „żywotności” zabudowy meblowej" - wyjaśnia Sylwia Kowalska-Mikutel. - "Ponadczasowy urok drewna doskonale prezentuje się w kuchni zaaranżowanej w każdym stylu."

Spersonalizowane szuflady. Najwyższa pora zapomnieć o ustandaryzowanych szufladach tej samej wysokości, bo teraz każda szuflada jest precyzyjnie zaprojektowana dokładnie do przechowywanej w niej zawartości. Zabudowa meblowa musi być nie tylko efektowna, ale i efektywna, bo oprócz wyglądu w kuchni najważniejsza jest ergonomia i wygoda użytkowania. Znacznie o nie łatwiej, kiedy mamy „pod ręką” szuflady z pełnym wysuwem, delikatnym domykiem i zoptymalizowaną wysokością. To sposób na efektywne zagospodarowanie dostępnej powierzchni do przechowywania.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ