Fot. Fotolia

Fot. Fotolia

  • Autor: PAP
  • 18 gru 2019 16:03

Wzrost wynagrodzeń w przedsiębiorstwach wciąż jest stosunkowo wysoki

Wzrost wynagrodzeń w przedsiębiorstwach wciąż jest stosunkowo wysoki - oceniło Ministerstwo Rozwoju w komentarzu do środowych danych GUS o wynagrodzeniach i zatrudnieniu w listopadzie br.

Główny Urząd Statystyczny podał w środę, że przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w listopadzie 2019 roku wyniosło 5229,44 zł, co oznacza wzrost o 5,3 proc. rdr. Zatrudnienie w tym sektorze rdr wzrosło o 2,6 proc.

Ministerstwo Rozwoju zwróciło uwagę, że po listopadowym wzroście zatrudnienie osiągnęło poziom 6 mln 394,8 tys. osób.

"Dynamikę zatrudnienia w listopadzie należy ocenić pozytywnie. Wzrost liczby zatrudnionych - o 10,5 tys. osób w stosunku do października - jest wysoką wartością w kontekście wyników odnotowanych w ostatnich miesiącach. Wzrost w ujęciu miesięcznym o 0,2 proc. jest najwyższy od czerwca i wyższy niż w listopadzie 2018 r." - napisano w komentarzu MR.

"Wzrost wynagrodzeń w przedsiębiorstwach wciąż jest stosunkowo wysoki. Przeciętna miesięczna dynamika wynagrodzeń w tym roku wynosi 6,6 proc. wobec 7,2 proc. w roku ubiegłym" - dodano. Zastrzeżono, że dane GUS odnoszą się do przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 9 pracowników. (PAP)

Autor: Marcin Musiał

mmu/ drag/

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ