Targi IMM Cologne 2015. Fot. Koelnmesse

Targi IMM Cologne 2015. Fot. Koelnmesse

  • Autor: mg
  • 04 sty 2016 08:51 (aktualizacja: 05 sty 2016 08:10)

Za 2 tygodnie rozpoczynają się targi IMM

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Mebli i Wyposażenia Wnętrz IMM, które odbędą się w Kolonii 18-24 stycznia 2016 roku. To właśnie tam zaprezentowane zostaną nowości produktowe i trendy, które wyznaczą kierunki rozwoju branży meblarskiej na najbliższe miesiące.

Podczas poprzedniej edycji targów swoją ofertę ogółem zaprezentowały 1.283 przedsiębiorstwa. Z tego 1.068 firm z 50 krajów (65% stanowili wystawcy z zagranicy) wzięło udział w targach IMM Cologne, natomiast 215 firm reprezentujących 22 państwa (45% wystawców zagranicznych) pokazało swoją ofertę w ramach odbywającej się w cyklu dwuletnim imprezy „LivingKitchen”. Łącznie ekspozycje zgromadzonych w Kolonii wystawców obejrzało rekordowe 146 tys. gości ze 138 krajów całego świata. Przytoczone liczby najlepiej obrazują skalę i rangę targów w Kolonii. Organizatorzy zapowiadają, że w 2016 roku pobiją kolejne rekordy frekwencyjne.

W 2016 roku do dyspozycji wystawców oddanych zostanie 11 hal o powierzchni 229,2 tys. m2. Swoje nowości i hity sprzedażowe zaprezentują firmy oferujące wszechstronną ofertę branży meblarskiej. W tym roku, zamiast „LivingKitchen”, w programie imprezy znajdzie się Wystawa Łazienek, Podłóg, Ścian i Oświetlenia „LivingInteriors”, w ramach której zostanie zaprezentowane szerokie spektrum elementów wyposażenia i wykończenia wnętrz. To strefa adresowana przede wszystkim do architektów, projektantów i dekoratorów. W sumie w ramach IMM Cologne i „Living Interiors” zostanie zaprezentowanych ponad 100 tys. mebli i innych elementów wyposażenia wnętrz. Co trzeci z nich będzie rynkową nowością. Część z nich już teraz można zobaczyć na zdjęciach, które zostały umieszczone w różnych nietypowych punktach Kolonii w ramach akcji promocyjnej „Köln möbliert”.

Oprócz części wystawienniczej, ważną część programu targów IMM stanowią dodatkowe wydarzenia. Jednym z najważniejszych będzie nowa edycja wystawy „Das Haus – Interiors on Stage”, prezentującej wizje współczesnych domów. Tym razem do współpracy został zaproszony niemiecki projektant, Sebastian Herkner, który przedstawi okrągły, transparentny dom będący symbolem świata otwartego, pozbawionego granic.

Nowym pomysłem organizatorów kolońskich targów jest „Pure Talent” – platforma promocyjna przygotowana specjalnie z myślą o młodych, utalentowanych projektantach. Wezmą w niej udział przedstawiciele środowisk akademickich, niezależnych pracowni projektowych i laboratoriów badawczych. W ramach „Pure Talent” będzie można też obejrzeć prace laureatów międzynarodowego konkursu, niegdyś funkcjonującego pod nazwą „D3 Contest”, a obecnie przemianowanego na „Pure Talents Contest”.

Dużym zainteresowaniem zapewne cieszyć się będzie również strefa „Sleep Lounge” – w specjalnie zaaranżowanym salonie będzie można nie tylko dowiedzieć się wszystkiego o materacach, ale także je wypróbować.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ