• Autor:
  • 27 gru 2013 18:01

Zagraniczna lokata firmy Paged Meble

Spółka Paged Meble 2 grudnia ub.r. sprzedała wszystkie swoje udziały w spółce Woodways Imports (siedziba w Risby, Wielka Brytania).

Kupiła je firma Buk (siedziba Risby, Wielka Brytania), spółka zależna Paged Meble (92,5% ogólnej liczby głosów). Przedmiotem grudniowej transakcji było 100 tys. udziałów Woodways Imports o nominalnej wartości 1 funta brytyjskiego.

Co było celem tej sprzedaży? Jak informuje zarząd Paged Meble, transakcja miała na celu przeniesienie własności udziałów w ramach subholdingu meblowego w Grupie Paged. Chodzi tu przede wszystkim o uproszczenie powiązań kapitałowych pomiędzy spółkami brytyjskimi i redukcję kosztów ich funkcjonowania. Jest to działanie, które ma pomóc w połączeniu spółek, czyli tzw. inkorporacji Woodways Imports (spółka przejmowana) przez Buk (spółka przejmująca). Stanie się to najprawdopodobniej w ciągu kilku miesięcy, po wyczerpaniu odpowiedniej procedury i zgodnie z prawem brytyjskim. Transakcja przejęcia akcji Woodways Imports ma charakter długoterminowej lokaty kapitałowej firmy Paged Meble. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ