Fot. Tomek Kamiński/Mat. prasowe IKEA

Fot. Tomek Kamiński/Mat. prasowe IKEA

  • Autor: bm
  • 17 kwi 2019 09:31 (aktualizacja: 18 kwi 2019 11:41)

Zaskakujące efekty akcji charytatywnej IKEA

Osiem ton ubrań zebrano w ramach akcji Szafa Dobra, zorganizowanej przez IKEA Gdańsk. Akcja, która trwała zaledwie miesiąc, przekroczyła oczekiwania pomysłodawców.

Pomysł był prosty: dajemy drugie życie ubraniom, których już nie potrzebujemy i razem sprawiamy, że zwykła szafa pomieści wiele DOBRA. Właśnie z tego powodu powstały szafy, SZAFY DOBRA, do których można było przekazać nieużywane już ubrania (oczywiście w dobrym stanie), skąd następnie trafiły do gdańskiej Fundacji DROGA, która zadbała o to by otrzymali je najbardziej potrzebujący już od pierwszych dni trwania akcji.

Akcja miała bardzo pozytywny odzew m.in. w mediach społecznościowych. Ludzie polecali ją sobie nawzajem, zachęcali do brania udziału, chwalili inicjatywę. Dlatego też akcja, która trwała zaledwie miesiąc przekroczyła oczekiwania pomysłodawców. Zebrano aż ok. 8 ton ubrań!

Jesteśmy pozytywnie zaskoczone zarówno wynikami jak i przebiegiem całej akcji – mówi Patrycja Krogul, kierownik marketingu IKEA Gdańsk. – To był nasz autorski pomysł na lokalną akcję charytatywną i jesteśmy bardzo dumne z ludzi, którzy się do tej akcji przyłączyli. Okazało się, że niewiele trzeba, aby wykrzesać z ludzi samo dobro. Dziękujemy mieszkańcom Trójmiasta za zaangażowanie. Cieszymy się, że udało nam się do tej inicjatywy zachęcić Gdyńskie Centrum Filmowe oraz Instytut Kultury Miejskiej z Gdańska.

Beneficjentem akcji SZAFA DOBRA została Fundacja DROGA z Gdańska, która jest organizacją pożytku publicznego, a podstawowym celem działalności organizacji jest szeroko pojęta pomoc społeczna ludziom bezdomnym i pokrzywdzonym przez los ze szczególnym uwzględnieniem osób w podeszłym wieku, samotnych matek oraz dzieci ze środowisk patologicznych. Fundacja działa od 15 lat.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ