• Autor:
  • 27 gru 2013 18:01 (aktualizacja: 29 wrz 2008 00:00)

Zasłużony Black Red White

Firma Black Red White znalazła się w zaszczytnym gronie „Zasłużonych dla miasta Biłgoraj”.

Spółka otrzymała honorowy tytuł 10 września 2008 przy okazji obchodów 430. rocznicy Lokacji Miasta. Firma jest jednym z trzech biłgorajskich przedsiębiorstw wyróżnionych przez Radę Miasta w 2008 roku za zaangażowanie gospodarcze, społeczne i ekologiczne w regionie.
Podczas obchodów rocznicy nadania praw miejskich utytułowano także honorowych obywateli Biłgoraja. Wśród nich są m.in.: profesorowie Stanisław Grabis, Marian Harasimiuk, Jerzy Markiewicz, burmistrz Crailsheim - niemieckiego miasta partnerskiego Biłgoraja - Andreas Raab oraz izraelski reżyser i aktor Samuel Altmon-Wircer.

Jesteśmy dumni, że należymy do wąskiego grona firm najbardziej zaangażowanych w rozwój Biłgoraja. Czujemy się silnie związani z Lubelszczyzną i planujemy dalsze inwestycje na jej obszarze. Otrzymany tytuł stanowi zatem dla nas olbrzymi zaszczyt i wielkie wyróżnienie. Dążymy do tego, aby nasza aktywność i systematyczne zatrudnianie nowych osób przyczyniało się do zmniejszenia bezrobocia, a tym samym dynamicznego rozwoju terenów południowo-wschodniej Polski. Dbałość o społeczność lokalną oraz środowisko naturalne wpisane są w naszą strategię, a przyznane nam wyróżnienie utwierdza nas w przekonaniu, że nasze działania są potrzebne – powiedział Stanisław Bosak, prezes zarządu Black Red White.

Tytuł „Zasłużony dla miasta Biłgoraj” jest już trzecim wyróżnieniem przyznanym firmie w 2008 roku za istotny wkład w lokalny rozwój. W czerwcu 2008 Grupa Black Red White została Największym Pracodawcą oraz Największym Inwestorem w regionie w ramach rankingu „Złota Setka Lubelszczyzny”. Firma uplasowała się również na 3. pozycji wśród największych przedsiębiorstw południowo-wschodniej Polski. Z kolei Narodowa Rada Ekologiczna - w ramach IX edycji konkursu „Przyjaźni Środowisku” – przyznała Black Red White  tytuł „Partnera Polskiej Ekologii”. Tym samym doceniono zaangażowanie spółki w promowanie nowatorskich rozwiązań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego.

Wyrazem troski Black Red White o rozwój miasta i regionu jest prowadzona polityka proekologiczna. Dbając o środowisko naturalne spółka uruchomiła jedną z najnowocześniejszych w swojej klasie elektrociepłowni w kraju. Elektrociepłownia pokrywa nie tylko zapotrzebowanie cieplne zakładów Black Red White zlokalizowanych w Biłgoraju, ale także współpracuje z Miejskim Zakładem Energetyki Cieplnej zapewniając w okresie letnim 100% energii na podgrzewanie wody dla miasta.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ