Sofa Hugo. Fot. Etap Sofa

Sofa Hugo. Fot. Etap Sofa

  • Autor: bm
  • 25 kwi 2019 10:19

Zestawy wypoczynkowe z funkcją spania - oferta polskich producentów

Dynamiczny rozwój sektora mechanizmów do rozkładania mebli sprawił, że spanie na sofie przestało być niezbyt komfortową namiastką wypoczynku. Dziś wyśpimy się wygodnie na większości mebli tapicerowanych z funkcją spania.

Legowisko rozłożymy jednym ruchem ręki, pościel schowamy w przestronnym pojemniku, a w ciągu dnia komfortowo odpoczniemy w pozycji siedzącej.

Producenci zgodnie potwierdzają – sofa z funkcją spania to najbardziej pożądany mebel na polskim rynku. Udoskonalona technologicznie, jest nie do zastąpienia. Wbrew pozorom nie tylko dla właścicieli małych mieszkań w blokach. Sofy z dodatkowym legowiskiem wybierają równie chętnie mieszkańcy dużych domów jednorodzinnych. Wybór jest bardzo bogaty – zarówno pod względem technologicznym, jak i wzorniczym.

Producenci stosują różne mechanizmy rozkładania sof, a ich rodzaj dyktuje zazwyczaj forma mebla i jego przeznaczenie. Inny mechanizm i innego rodzaju legowisko uzyskamy w meblu przeznaczonym do okazjonalnego spania np. dla gości, inny z kolei zastosowany będzie w sofie, która ma zastąpić tradycyjne łóżko i służyć do codziennego wypoczynku. Co innego producent wybiera do narożnika, a co innego do niewielkiej kanapy.

W polskich sklepach klienci mają do wyboru szeroką paletę rozwiązań – począwszy od dużych, rozłożystych zestawów modułowych przeznaczonych do dużych wnętrz – aż po kompaktowe, niewielkie sofy dedykowane właścicielom małych mieszkań. Wprowadzane regularnie przez producentów nowinki technologiczne i pomysły na zwiększenie komfortu sprawiają, że popularność mebli wypoczynkowych z funkcją spania rośnie. Znakomicie sprawdzają się w małych mieszkaniach, w których nie ma osobnych pomieszczeń dla gości, a każdy metr kwadratowy z uwagi na niewielki metraż musi być dobrze zagospodarowany, chętnie jednak kupują je też właściciele domów jednorodzinnych. Są nie tylko wygodne, ale też estetyczne, dlatego w salonie mogą z powodzeniem pełnić rolę dekoracyjną.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ