Zestaw wypoczynkowy Nova. Fot. Sweet Sit

Zestaw wypoczynkowy Nova. Fot. Sweet Sit

  • Autor: bm
  • 09 lip 2019 09:04 (aktualizacja: 18 lip 2019 11:40)

Zestawy wypoczynkowe - zobacz ofertę polskich producentów!

Wybraliśmy 40 mebli wypoczynkowych i zestawów, które są dostępne na polskim rynku - zarówno od wielkich producentów, jak i mniejszych firm. Wciąż przeważają narożniki, ale zestawy sofa + fotel są coraz chętniej oglądane i kupowane przez klientów.

Coraz więcej kolorów widać wśród dostępnych na polskim rynku mebli wypoczynkowych. Klienci jeszcze nieśmiało, ale zaczynają sięgać po pastele, błękity i zielenie. Wciąż jednak są to raczej „wyjątki potwierdzające regułę”, że najpopularniejsze na polskim rynku są różne odcienie szarości – od ciemnego grafitu, poprzez beżowe szarości aż do rozbielonych i delikatnych. 

Oglądając zdjęcia zestawów i mebli wypoczynkowych można spróbować wyciągnąć wnioski dotyczące aktualnych trendów w tapicerce. Widzimy, co już się sprzedaje, ale także nowe pomysły, które producenci chcieliby przekazać potencjalnym klientom: nowe formy, funkcje, kolory i tkaniny, trochę inne niż w kolekcjach z poprzednich sezonów zagłówki, nowatorskie rozwiązania funkcji spania czy lepsze i zapewniające większy komfort wypełnienia. W opisach produktów coraz częściej powtarzają się następujące sformułowania: szerokie podłokietniki, podwójne sprężynowanie, wysuwane zagłówki i podnóżki, funkcja relaksu, wyjątkowo duża powierzchnia spania, szeroka paleta tkanin i skór, ozdobne przeszycia, wyważone proporcje i wsparcie dla pleców.

Coraz więcej elementów w nowoczesnych meblach wypoczynkowych możemy dostosowywać do indywidualnych potrzeb. Przede wszystkim więc króluje modułowość, możliwość skonfigurowania mebli na wiele różnych sposobów, wykorzystując liczne elementy. Mamy ponadto ruchome, rozkładane zagłówki i podłokietniki, liczne dodatkowe funkcje, szersze i bardziej wyrównane powierzchnie do spania. Chcemy też, żeby mebel był łatwy do utrzymania w czystości, stąd coraz lepsze parametry tkanin, wyższa jakość skór i ekoskór. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ