Niemiecka firma Zeiler Mobelwerk była jednym z uczestników targów CIKB w 2016 roku. Fot. Zeiler Mobelwerk

Niemiecka firma Zeiler Mobelwerk była jednym z uczestników targów CIKB w 2016 roku. Fot. Zeiler Mobelwerk

  • Autor: mg
  • 24 kwi 2017 15:48 (aktualizacja: 25 kwi 2017 09:52)

Zmiana formuły targów CIKB w Szanghaju

W dniach 22-24 października br. odbędzie się kolejna edycja targów "China International Kitchen & Bathroom Expo", poświęconych aranżacji i wyposażeniu kuchni oraz łazienek. Jednak od tego roku wydarzenie będzie nosiło nazwę "LivingKitchen China/CIKB".

Organizatorami odbywającej się w Szanghaju trzydniowej imprezy są Koelnmesse i China National Hardware Association (CNHA). Niemiecka firma, która w swoim portofolio ma m.in. takie imprezy, jak IMM, "LivingKitchen", "Orgatec" czy "Interzum", coraz częściej włącza się do organizacji wystaw targowych odbywających się na nowych, perspektywicznych rynkach. Przykładem tego rodzaju działań jest właśnie współorganizacja chińskich targów branży kuchennej i łazienkowej.

W tym roku targi odbywające się wcześniej pod nazwą "China International Kitchen & Bathroom Expo" otrzymały nazwę "LivingKitchen China/CIKB". Zmiana marki podyktowana została chęcią umiędzynarodowienia imprezy, wzmocnienia jej pozycji na rynkach azjatyckich oraz otwarcia na nowych klientów. Organizatorzy oczekują, że w tym roku stoiska i imprezy towarzyszące odwiedzi ponad 30 tys. gości z różnych zakątków świata.

Zmiana nazwy targów to nie jedyna innowacja wprowadzona w ich formule. Wsłuchując się w opinie branży, organizatorzy postanowili przenieść datę imprezy na 22-24 października 2017 (trwać będzie ona od niedzieli do wtorku), aby jeszcze bardziej przyciągnąć profesjonalnych zwiedzających. 

Swój udział w targach "LivingKitchen China/CIKB" zapowiedziało już wiele znanych marek europejskich. Zdaniem organizatorów, liczba wystawców powinna przekroczyć 200, co będzie stanowiło frekwencyjny rekord. Podczas poprzedniej edycji wśród wystawców pojawiły się takie firmy, jak choćby Blum, Hettich, Nolte, Nobilia czy DuPont.

W zeszłym roku National Convention & Exhibition Center odwiedziło 23 tys. zwiedzających. Na powierzchni 27 tys. m2 swoją ofertę pokazało 192 wystawców.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ