Targi Magna ExpoMueblera. Fot. Hanover Fairs México

Targi Magna ExpoMueblera. Fot. Hanover Fairs México

  • Autor: mg
  • 12 gru 2017 13:31 (aktualizacja: 13 gru 2017 08:39)

Zmiany w formule targów "Magna ExpoMueblera 2018"

W dniach 17-20 stycznia 2018 roku w centrum wystawienniczym Banamex w mieście Meksyku odbędzie się kolejna odsłona targów "Magna ExpoMueblera". To już 24. edycja największej w regionie imprezy adresowanej do producentów maszyn i narzędzi do obróbki drewna. Jednak po raz pierwszy towarzyszyć jej będą targi mebli i artykułów wyposażenia wnętrz.

Od 2018 roku w ramach dotychczasowych targów "Magna ExpoMueblera" odbywać się będą dwie wystawy - "Magna Expo Mueblera Industrial" i "Magna Expo Mueblera Mobiliario e Interiores". Pierwsza z nich tradcyjnie poświęcona zostanie maszynom i narzędziom do obróbki drewna, zaś druga - ofercie mebli i artykułów wyposażenia wnętrz. Tym samym obie imprezy zapewnią komplementarną ofertę dla branży meblarskiej i drzewnej.

To nie jedyna nowość dotycząca targów "Magna ExpoMueblera". Otóż, po raz pierwszy będą one organizowane wyłącznie przez Hanover Fairs México, spółkę zależną niemieckiej firmy Deutsche Messe, organizatora między innymi targów "Ligna" i "Domotex". Co więcej, po raz pierwszy w programie wystawy pojawi się też niemiecki pawilon narodowy. Udział w nim zapowiedziały już między innymi takie firmy, jak: Baumer Inspection, Dieffenbacher Maschinen und Anlagenbau, Fagus-GreCon Greten, Hans Weber Maschinenfabrik, Imos, Heinrich Kuper, Pallmann Maschinenfabrik, Siempelkamp Maschinen und Anlagenbau, Tigra i Venjakob Maschinenbau. Podobny pawilon narodowy zorganizują w Meksyku Szwedzi.

Obecny globalny klimat gospodarczy jest doskonały, a w naszej branży Stany Zjednoczone i Chiny są nadal głównymi motorami wzrostu. Jednak silny wzrost obserwujemy również na małych i średnich rynkach, takich jak Meksyk. W 2016 roku Meksyk znalazł się na 12. miejscu na liście największych producentów mebli. W ostatnich latach tamtejszy rynek odnotował dwucyfrowy wzrost. Tego rodzaju dane podkreślają ogromny potencjał meksykańskiego rynku dla nas - ocenił restrukturyzację targów "Magna ExpoMueblera" i kondycję rynku meksykańskiego Jürgen Köppel, dyrektor generalny niemieckiej firmy Leitz i przewodniczący Europejskiej Federacji Producentów Maszyn do Obróbki Drewna (EUMABOIS).

 W 2017 roku w targach "Magna ExpoMueblera" wzięło udział 217 wystawców, którzy zaprezentowali swoją ofertę na powierzchni 30 tys. m2. Pochodzili oni z Meksyku, Brazylii, Kolumbii, Francji, Niemiec, Hong Kongu, Turcji i Stanów Zjednoczonych. W styczniu 2018 roku organizatorzy spodziewają się rekordu frekwencji zarówno pod względem liczby firm, jak i zwiedzających. 

Nowa, przejrzysta struktura "Magna ExpoMueblera" wzmacnia wszystkie główne obszary tematyczne targów. To z kolei zwiększa atrakcyjność imprezy dla wystawców spoza Meksyku i wzmacnia ich pozycję jako najważniejszych targów branżowych w tym regionie - ocenia Christian Pfeiffer, dyrektor generalny Deutsche Messe.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ