• Autor:
  • 30 sty 2006 00:00

Zmiany w kalendarzu targowym - powstaje "Furnica"

Czy oddzielenie ekspozycji firm oferujących materiały i akcesoria meblowe od targów „Meble”, utworzenia zupełnie nowej imprezy pod nazwą „Furnica” i połączenie jej z targami „Drema” okaże się pomysłem trafionym?

W tym roku następują znaczne zmiany w kalendarzu imprez Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ten największy w kraju organizator branżowych imprez wystawienniczych pod wpływem sugestii wystawców targów „Meble” i „Drema” podjął decyzję o rozdzieleniu tych imprez i zorganizowaniu obu wystaw w zupełnie różnych terminach (od wielu lat odbywały się razem).

Jednocześnie podjęto też inicjatywę wydzielenia z tematyki targów „Meble” akcesoriów i półfabrykatów do produkcji mebli (oferujące je firmy zawsze stanowiły silną grupę wystawców targów „Meble”) i zdecydowano, że istnieją zasadnicze przesłanki by tej branży zaproponować własną imprezę branżową, którą nazwano „Furnica”. Ponadto MTP zdecydowały, że najrozsądniejszym krokiem będzie zorganizowanie „Furniki” razem z „Dremą”, uzasadniając to tym, że obie wystawy mają tą samą grupę docelową wśród zwiedzających, bo obie są adresowane do producentów mebli. Na termin tegorocznej, premierowej w tej formule imprezy wybrano kwiecień (targi „Meble” będą się odbywać w dn. 30 maja – 2 czerwca).

Czy zaproponowana przez nas formuła na stałe zapisze się w kalendarzu branży dostawców do przemysłu meblarskiego oraz samej branży meblowej, zależy od wystawców i zwiedzających. Jednak z dotychczas przeprowadzonych rozmów z ich przedstawicielami wynika, że obie wystawy zorganizowane w jednym czasie trafią w oczekiwania przedstawicieli tego stale rozbudowującego się sektora. - mówi Tomasz Kobierski, dyrektor projektów „Drema” i „Furnica”.

XXII Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna „Drema” oraz I Targi Akcesoriów i Półfabrykatów do Produkcji Mebli „Furnica” odbędą się na terenie MTP w dn. 24-27 kwietnia br.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ