Fot. Pfleiderer

Fot. Pfleiderer

  • Autor: bm
  • 21 marz 2019 08:09 (aktualizacja: 21 marz 2019 08:21)

Zmiany w zarządzie Pfleiderer Group

Od maja 2019 zmieni się skład zarządu Pfleiderer Group. Firma wzmacnia zarząd, aby wspierać przyspieszony rozwój i skutecznie realizować aktualną strategię przedsiębiorstwa.

1 maja 2019 r. do Pfleiderer Group dołączy dr Frank Hermann, obejmując stanowisko Dyrektora Operacyjnego (Chief Operating Officer – COO). Stefan Zinn, który od początku tego roku pełni funkcję Dyrektora Handlowego (Chief Commercial Officer – CCO), również został powołany do Zarządu Spółki ze skutkiem od 1 maja 2019 r. Dirk Hardow, dotychczas pełniący funkcję Dyrektora Operacyjnego, zdecydował się opuścić Spółkę z powodów osobistych i podjąć nowe wyzwania zawodowe poza Pfleiderer Group z dniem 31 marca 2019 r.

Cieszę się, że zdołaliśmy wzmocnić Zarząd dwoma doświadczonymi menedżerami. Frank Hermann i Stefan Zinn to świetni specjaliści i będą stanowić doskonałe uzupełnienie naszej Spółki. Razem z obecnymi członkami Zarządu będą wdrażać strategię rozwoju Grupy Pfleiderer i wzmacniać jej pozycję jako jednego z wiodących zintegrowanych producentów ekologicznych produktów drewnopochodnych. Chciałbym również w imieniu całej Rady Nadzorczej przekazać podziękowania dla Dirka Hardowa za jego zaangażowanie i wkład w rozwój Pfleiderera w ostatnich dwóch latach – powiedział Zbigniew Prokopowicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej Pfleiderer Group.

Dr Frank Herrmann dołącza do Pfleiderera z bogatym doświadczeniem z sektora przemysłowego. Poprzednio pracował jako COO w firmie URSA Insulation S.A. z siedzibą w Madrycie, będącej wiodącym europejskim dostawcą materiałów izolacyjnych. Ukończył studia z inżynierii przemysłowej na Politechnice w Darmstadt, a także doktorat na Politechnice w Clausthal. Swoją karierę rozpoczął w firmie Ymos AG, po czym pracował w PricewaterhouseCoopers, Gemini Consulting oraz Bain & Company, w którego frankfurckim biurze spędził osiem lat i uzyskał stanowisko starszego menedżera. Po karierze w konsultingu pracował jako członek komitetu wykonawczego Braas Monier Building Group i pełnił szereg funkcji zarządczych, w tym przez ponad cztery lata był Prezesem Zarządu (CEO) austriackiej firmy Schiedel International, działającej w branży systemów kominowych i wentylacyjnych.

Stefan Zinn pracuje na stanowiskach menedżerskich ds. sprzedaży w Grupie Pfleiderer od 2013 r. Od 2017 r. był odpowiedzialny za sprzedaż eksportową w segmencie Core West, a od 2018 r. za całość sprzedaży tego segmentu. Uzyskał awans na stanowisko CCO w styczniu 2019 r. Obecnie odpowiada za sprzedaż segmentu Core West, sprzedaż eksportową oraz marketing. W latach 1994-2012 Stefan Zinn pełnił różne funkcje menedżerskie, w tym dyrektora sprzedaży, marketingu i strategii oraz dyrektora finansowego (CFO) w Neschen AG z Bückeburga, wiodącego producenta materiałów do nadruków cyfrowych i produktów samoprzylepnych. Karierę rozpoczynał w rodzinnej firmie konsultingowej Rolf Zinn & Partner Unternehmensberatung GmbH. Posiada dyplom ukończenia studiów z zakresu administracji w biznesie wydany przez Uniwersytet w Würzburgu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ