Stoisko firmy Forte. Fot. Mariusz Golak

Stoisko firmy Forte. Fot. Mariusz Golak

  • Autor: mg
  • 18 marz 2019 15:05 (aktualizacja: 21 marz 2019 09:29)

Zobacz, co pokazali producenci mebli skrzyniowych na targach "Meble Polska 2019"!

Przez cztery dni, od 12 do 15 marca, w Poznaniu trwały największe targi meblowe w Polsce. Znaczną część wystawców stanowili producenci mebli skrzyniowych, którzy pokazali nie tylko znane na rynku kolekcje, ale też wiele nowości.

W bloku targów "Meble Polska", "Home Decor" i "Arena Design" uczestniczyło około 25 tys. osób z ponad 60 krajów. Słabsza koniunktura gospodarcza u naszych najważniejszych partnerów handlowych nie wpłynęła w żaden sposób na zainteresowanie kupców meblowych tegoroczną edycją targów. Szczególnie pozytywnie zaskoczyła nas też liczba handlowców, którzy przyjechali w tym roku do Poznania z nowych perspektywicznych rynków, jak Stany Zjednoczone, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Indie czy Chiny - mówi dyrektor targów "Meble Polska" Józef Szyszka.

Wśród wystawców nie zabrakło silnej reprezentacji producentów mebli skrzyniowych. Prym wiodły firmy z Polski, choć można było zapoznać się z propozycjami także zagranicznych producentów, m.in. z Chin, Niemiec, Ukrainy i Białorusi. Największe stoiska należały do rynkowych potentatów - firm Black Red White, Szynaka Meble, Forte oraz Meble Wójcik. Tradycyjnie większość ekspozycji miała postać zabudowanych boksów, które imitowały wnętrza mieszkalne.

Jak podkreślali obecni na targach producenci mebli skrzyniowych, wciąż najlepsze wyniki sprzedażowe generują kolekcje przeznaczone do urządzenia przestrzeni salonu i jadalni, utrzymane w białych kolorach, niekiedy tylko przełamane ciepłymi odcieniami drewna. I to one królowały na targowych stoiskach. W tym roku w meblach skrzyniowych widoczny jest też powrót mody na kolor czarny, stosowany przede wszystkim w postaci elementów dekoracyjnych - uchwytów, nóżek, wieńców, wypełnienia półek. Niezmiernie ważnym trendem rynkowym są też meble modułowe, dające możliwość indywidualizowania wnętrz.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ